Hlavní navigace

OpenOffice.org 3.0 slaví rekordní počet stažení

29. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Za první týden si nový kancelářský balíček OpenOffice.org 3.0 připsal více než tři miliony stažení, což je rekord v dosavadní historii této open source alternativy k MS Office. Stažení mohlo být víc, kdyby obrovský zájem o dlouho očekávanou novou verzi načas neposlal oficiální servery do kolen. Řada uživatelů tak využívala neoficiálních zdrojů jako je třeba česká Slunečnice.cz, odkud se stažení nezapočítávala, takže jejich skutečný počet bude podstatně vyšší. Navíc nemalá část uživatelů si…

Za první týden si nový kancelářský balíček OpenOffice.org 3.0 připsal více než tři miliony stažení, což je rekord v dosavadní historii této open source alternativy k MS Office. Stažení mohlo být víc, kdyby obrovský zájem o dlouho očekávanou novou verzi načas neposlal oficiální servery do kolen.

Řada uživatelů tak využívala neoficiálních zdrojů jako je třeba česká Slunečnice.cz, odkud se stažení nezapočítávala, takže jejich skutečný počet bude podstatně vyšší. Navíc nemalá část uživatelů si pravděpodobně počká na kopie z cover CD/DVD počítačových magazínů.

Za zmínku stojí, že 80 procent stažení z oficiálních zdrojů se týkalo verze pro Windows. Sice je to částečně dáno tím, že někteří uživatelé Linuxu si software opatřují z jiných zdrojů, ovšem také se potvrzuje, že OpenOffice.org je populární i na mainstreamové platformě, takže není divu, že se Microsoft snaží svou sadu Office zatraktivnit například různými slevami. (PC World.com)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).