Hlavní navigace

OpenOffice.org 3.2: nejen import zaheslovaných dokumentů v Open XML

23. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Seznam novinek plánovaných do multiplatformní kancelářské sady OpenOffice.org 3.2 je již uzavřen, takže uživatelé tak mohou mít přesnou představu, jaké nové funkce a vlastnosti je čekají. K těm nejzajímavějším bezesporu patří integrace nového systému uživatelských poznámek, který je nyní v programech Writer a Calc, také do programů Draw a Impress. V nich se ovšem už termín poznámky používá v jiné souvislosti, takže v rámci celého balíku dojde na plošné přejmenování funkce na komentáře. Impress…

Seznam novinek plánovaných do multiplatformní kancelářské sady OpenOffice.org 3.2 je již uzavřen, takže uživatelé tak mohou mít přesnou představu, jaké nové funkce a vlastnosti je čekají. K těm nejzajímavějším bezesporu patří integrace nového systému uživatelských poznámek, který je nyní v programech Writer a Calc, také do programů Draw a Impress. V nich se ovšem už termín poznámky používá v jiné souvislosti, takže v rámci celého balíku dojde na plošné přejmenování funkce na komentáře. Impress i Draw v OpenOffice.org 3.2 budou také nově zobrazovat vedle čísla stránky i pole s pořadím stránky v celém dokumentu.

Další novinkou je podpora importu zaheslovaných dokumentů ve formátu Open XML, který nativně používá kancelářská sada Office 2007 od Microsoftu. V jednotlivých programech bude také možné u uživatelem definovaných klávesových zkratek využít klávesu Alt, takže množství potenciálně dostupných kombinací se výrazně rozšíří. OpenOffice.org 3.2 už nebude obsahovat MediaWiki. To se stane součástí rozšíření Wiki Publisher, což má umožnit jeho aktualizace nezávisle na kancelářském balíčku. (OpenOffice.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).