Hlavní navigace

OpenOffice.org v češtině konečně i pro Windows

10. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Trvalo to zhruba měsíc, ale nakonec se čeští uživatelé dočkali. Řeč je o do češtiny lokalizované verzi nové kancelářské sady OpenOffice.org 3.1 pro MS Windows. Finální verze v angličtině vyšla už začátkem května, ovšem česká verze pro MS Windows se nečekaně dlouho zdržela a nebylo jasné, kde je problém. Ve verzi pro Windows bylo v průběhu release procesu provedeno několik změn, které znemožňují překlad na stávajícím serveru pro Windows citoval koncem května server OpenOffice.cz slova Pavla…

Trvalo to zhruba měsíc, ale nakonec se čeští uživatelé dočkali. Řeč je o do češtiny lokalizované verzi nové kancelářské sady OpenOffice.org 3.1 pro MS Windows. Finální verze v angličtině vyšla už začátkem května, ovšem česká verze pro MS Windows se nečekaně dlouho zdržela a nebylo jasné, kde je problém. Ve verzi pro Windows bylo v průběhu release procesu provedeno několik změn, které znemožňují překlad na stávajícím serveru pro Windows citoval koncem května server OpenOffice.cz slova Pavla Janíka z týmu starajícího se o českou lokalizaci.

Nyní ale je již OpenOffice.org 3.1 pro MS Windows k dispozici i v češtině. Stahovat můžete třeba ze Slunečnice.cz. Přináší spíše dílčí novinky typu kvalitnějšího vykreslování vektorových objektů, lepší animace při přesouvání objektů, předělaného zvýrazňování vybraného textu nebo nového zoomování tabulek pomocí posuvníku ve stavovém řádku. Novinky podrobně popisuje článek OpenOffice.org 3.1: novinky, které tu měly být už dávno z našeho sesterského serveru Root.cz.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).