Hlavní navigace

Opera 10.01 přináší řadu oprav vč. tří bezpečnostních

29. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vyšla nová Opera 10.01. Jak už napovídá označení verze, jedná se o opravnou verzi, která nepřináší žádné nové funkce. Zato však řeší tři bezpečnostní chyby, z nichž jedna je hodnocena jako extrémně nebezpečná, zbylé dvě pak jako méně závažné. Další opravy se týkají jednotlivých funkcí vč. Opera Turbo, jedné z klíčových novinek v desáté generaci webového prohlížeče společnosti Opera Software. Opraveno bylo chybné synchronizování obsahu obrazovky Speed Dial, kdy nedocházelo k řádné synchronizaci…

Vyšla nová Opera 10.01. Jak už napovídá označení verze, jedná se o opravnou verzi, která nepřináší žádné nové funkce. Zato však řeší tři bezpečnostní chyby, z nichž jedna je hodnocena jako extrémně nebezpečná, zbylé dvě pak jako méně závažné. Další opravy se týkají jednotlivých funkcí vč. Opera Turbo, jedné z klíčových novinek v desáté generaci webového prohlížeče společnosti Opera Software. Opraveno bylo chybné synchronizování obsahu obrazovky Speed Dial, kdy nedocházelo k řádné synchronizaci při zobrazení více než devíti standardních tlačítek.

U vestavěného e-mailového klienta byl například odstraněn problém s vytvoření nového účtu. Odstraněny byly také některé problémy se startem prohlížeče a chyba způsobující stoprocentní vytížení procesoru. Podrobnosti viz oficiální přehled změn. Novou Operu 10.01 lze stahovat i ze Slunečnice.cz. Novinkám desáté generace byl věnován náš nedávný článek Opera 10.0: novinky na všech frontách.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.