Hlavní navigace

Opera 10.5x pro Mac bude možná koncem dubna, verze pro Linux o měsíc později

Opera Software se už léta plácá po ramenou za multiplatformnost svých prohlížečů, jenže Opera 10.5 pro MS Windows vyšla na začátku března a ostrá verze pro Linux nebo Mac OS X zatím není na světě ani v polovině dubna. Uživatelé těchto minoritních platforem tak stále nemají k dispozici četné novinky, které Opera 10.5 přinesla. Jak už jsme vás informovali, návrat k synchronnímu vývoji pro všechny podporované platformy by měl přijít s Operou 10.52. Dnes vyšla její druhá betaverze, ovšem jen pro…
Jiří Macich ml.
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Opera Software se už léta plácá po ramenou za multiplatformnost svých prohlížečů, jenže Opera 10.5 pro MS Windows vyšla na začátku března a ostrá verze pro Linux nebo Mac OS X zatím není na světě ani v polovině dubna. Uživatelé těchto minoritních platforem tak stále nemají k dispozici četné novinky, které Opera 10.5 přinesla. Jak už jsme vás informovali, návrat k synchronnímu vývoji pro všechny podporované platformy by měl přijít s Operou 10.52. Dnes vyšla její druhá betaverze, ovšem jen pro Mac OS X.

Konkrétně je podporován Mac OS X ve verzi 10.4 a vyšší. Podle zveřejněné časové osy by ostrá verze pro uživatele počítačů značky Apple měla vyjít někdy na přelomu dubna a května. Verze pro Linux má být k dispozici nejdříve na konci května. V minulosti přitom bylo dobrým zvykem, že nové verze vycházely zároveň pro všechny podporované platformy. Uvidíme tedy, jestli se dovede Opera Software později k této praxi vrátit. Každopádně zajímavé novinky, které Opera 10.5× uživatelům nabízí, shrnuje náš dřívější článek Opera 10.50: upravené rozhraní, vyšší výkon i anonymní režim (Opera Desktop Team)