Hlavní navigace

Opera 10.5x pro Mac bude možná koncem dubna, verze pro Linux o měsíc později

15. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Opera Software se už léta plácá po ramenou za multiplatformnost svých prohlížečů, jenže Opera 10.5 pro MS Windows vyšla na začátku března a ostrá verze pro Linux nebo Mac OS X zatím není na světě ani v polovině dubna. Uživatelé těchto minoritních platforem tak stále nemají k dispozici četné novinky, které Opera 10.5 přinesla. Jak už jsme vás informovali, návrat k synchronnímu vývoji pro všechny podporované platformy by měl přijít s Operou 10.52. Dnes vyšla její druhá betaverze, ovšem jen pro…

Opera Software se už léta plácá po ramenou za multiplatformnost svých prohlížečů, jenže Opera 10.5 pro MS Windows vyšla na začátku března a ostrá verze pro Linux nebo Mac OS X zatím není na světě ani v polovině dubna. Uživatelé těchto minoritních platforem tak stále nemají k dispozici četné novinky, které Opera 10.5 přinesla. Jak už jsme vás informovali, návrat k synchronnímu vývoji pro všechny podporované platformy by měl přijít s Operou 10.52. Dnes vyšla její druhá betaverze, ovšem jen pro Mac OS X.

Konkrétně je podporován Mac OS X ve verzi 10.4 a vyšší. Podle zveřejněné časové osy by ostrá verze pro uživatele počítačů značky Apple měla vyjít někdy na přelomu dubna a května. Verze pro Linux má být k dispozici nejdříve na konci května. V minulosti přitom bylo dobrým zvykem, že nové verze vycházely zároveň pro všechny podporované platformy. Uvidíme tedy, jestli se dovede Opera Software později k této praxi vrátit. Každopádně zajímavé novinky, které Opera 10.5× uživatelům nabízí, shrnuje náš dřívější článek Opera 10.50: upravené rozhraní, vyšší výkon i anonymní režim (Opera Desktop Team)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).