Hlavní navigace

Opera 10.70 získává jasnější obrysy, vyšla Opera 10.62

9. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Chystaná Opera 10.70 se začíná rýsovat. Jak už jsme vás krátce informovali, vykreslovací jádro Presto se dočká rozšíření podpory HTML 5, CSS 3 a SVG. Na nové funkce se ovšem mohou těšit i koncoví uživatelé. Tak například přes službu Opera Link půjde nyní synchronizovat i nastavení blokování reklamních prvků na webových stránkách. Konečně také bude možné ve vestavěné RSS čtečce třídit odebírané RSS kanály do vlastních skupin. Opera 10.70 by měla být standardně dostupná pro Windows, Linux i Mac.…

Chystaná Opera 10.70 se začíná rýsovat. Jak už jsme vás krátce informovali, vykreslovací jádro Presto se dočká rozšíření podpory HTML 5, CSS 3 a SVG. Na nové funkce se ovšem mohou těšit i koncoví uživatelé. Tak například přes službu Opera Link půjde nyní synchronizovat i nastavení blokování reklamních prvků na webových stránkách. Konečně také bude možné ve vestavěné RSS čtečce třídit odebírané RSS kanály do vlastních skupin. Opera 10.70 by měla být standardně dostupná pro Windows, Linux i Mac. Podporována však již nebude architektura PowerPC.

Nejnovější ostrou verzí je momentálně Opera 10.62 přinášející opravu bezpečnostní chyby, jejíž závažnost je hodnocena jako vysoká. Dále bylo vyřešeno několik problémů včetně zamrzávání prohlížeče například při hraní některých webových her. Také by již uživatelé neměli narazit na chybějící obrázky v náhledu RSS kanálu. Nová verze je k dispozici pro Windows, Linux i Mac a česká lokalizace samozřejmě nechybí.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.