Hlavní navigace

Opera 10 s lepší podporou velkých webmailů

14. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Opera Software uvolnil pro testery, nadšence a nedočkavce nové vývojářské sestavení prohlížeče Opera 10. Stále ještě velmi raný build 1229 je však spíše servisní aktualizací. Jedinou trochu zásadnější novou funkcí je spolupráce s webmaily Gmail, Yahoo Mail a Windows Live Hotmail v tom smyslu, že po kliknutí na mailto: odkazy se otevře editor pro napsání nové zprávy z jejich webového rozhraní. Jinak došlo na řadu drobných úprav, nejvíce se jich týká velmi inovovaného e-mailového klienta. Nový…

Opera Software uvolnil pro testery, nadšence a nedočkavce nové vývojářské sestavení prohlížeče Opera 10. Stále ještě velmi raný build 1229 je však spíše servisní aktualizací. Jedinou trochu zásadnější novou funkcí je spolupráce s webmaily Gmail, Yahoo Mail a Windows Live Hotmail v tom smyslu, že po kliknutí na mailto: odkazy se otevře editor pro napsání nové zprávy z jejich webového rozhraní. Jinak došlo na řadu drobných úprav, nejvíce se jich týká velmi inovovaného e-mailového klienta. Nový build by měl vykazovat také výrazně vyšší stabilitu.

Uživatelé se u chystané Opery 10 mohou mimo jiné těšit na plnohodnotné automatické aktualizování prohlížeče, kontrolu překlepů v textu ve formulářích, několik vylepšení vestavěného e-mailového klienta včetně nového editoru HTML e-mailů či na vylepšenou práci s widgety pod Linuxem resp. Unixem. Opera nabídne také nové vykreslovací jádro Presto 2.2, které projde mediálně ostře sledovaným testem Acid 3 a přináší podporu pro webové fonty a Selectors API.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).