Hlavní navigace

Opera Mini pro iPhone zamířila k Applu do schvalovacího procesu

24. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nedávno vyšla ostrá Opera Mini 5 v tradiční J2ME verzi a také pro BlackBerry. Nadále běží veřejné testování její betaverze pro Windows Mobile a Android. Není však tajemstvím, že by Opera Software rád pronikl i na Apple iPhone. Norská firma už dříve vyvolala mediální humbuk, když Apple odmítl posvětit její mobilní prohlížeč. Nyní Opera Software zkouší štěstí znovu. V únoru bylo na barcelonské akce Mobile World Congress představena nová Opera Mini pro iPhone a nyní byla předána ke schválení a…

Nedávno vyšla ostrá Opera Mini 5 v tradiční J2ME verzi a také pro BlackBerry. Nadále běží veřejné testování její betaverze pro Windows Mobile a Android. Není však tajemstvím, že by Opera Software rád pronikl i na Apple iPhone. Norská firma už dříve vyvolala mediální humbuk, když Apple odmítl posvětit její mobilní prohlížeč. Nyní Opera Software zkouší štěstí znovu. V únoru bylo na barcelonské akce Mobile World Congress představena nová Opera Mini pro iPhone a nyní byla předána ke schválení a vpuštění na AppStore, jediný oficiální zdroj aplikací pro iPhone. Opera Software z toho dělá velkou událost.

Dokonce spustil počítadlo ukazující dobu uplynulou od podání žádosti. Rozjel také soutěž o iPhone pro toho, kdo nejlépe odhadne, kdy žádost bude vyřízena. Není ovšem vůbec jisté, že Opera Mini projde schvalovacím procesem. Naopak by se dalo říci, že kladné vyřízení žádosti by vzhledem k dosavadní politice Applu bylo velkým překvapením. Celá akce zatím spíše působí tak, že se Opera Software snaží na Apple vyvíjet tlak přes uživatelskou veřejnost a nelze vyloučit, že by si i připravoval půdu pro další stížnost u Evropské komise. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.