Hlavní navigace

Operátor ORS posílil pokrytí signálem technologie DVB-T2 ve Vídni

22. 9. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V Rakousku fungují prozatím tři multiplexy ve standardu DVB-T2, které obsahují okolo tří desítek stanic. Služba nazvaná simpliTV kombinuje stanice jak se standardním, tak i vysokým rozlišením.

Zlepšení pokrytí signálem terestrické televize druhé generace se v průběhu tohoto měsíce dočkali obyvatelé Vídně. Jde o posílení DVB-T2 signálu v oblasti Leopoldstadt (označovaná jako 2. Bezirk) a podél řeky Dunaj. Zlepšení pokrytí je možné díky novému vysílači, který v hlavním rakouském městě vyrostl. Technologii DVB-T2 tak v současné době šíří pro Vídeň a okolí hned pět vysílačů – Kahlenberg, Mariahilfer Gürtel, Himmelhof, RiFu Arsenal a Liesing. Nejsilnější lokalitou je s 63 kW první jmenovaná. Vysílač funguje s horizontální polarizací.

UXD

K TÉMATU: Rakouský telekomunikační úřad formálně zahájil přechod na standard DVB-T2

V Rakousku existují prozatím tři kódované multiplexy ve standardu DVB-T2, které obsahují okolo tří desítek stanic. Služba nazvaná simpliTV kombinuje stanice jak se standardním, tak i vysokým rozlišením (HDTV). Pro zvýšení počtu programů používá operátor jako marketingový tah i sítě A a B, ty však fungují v normě DVB-T. Rakousko již naplánovalo migraci z původního do novějšího standardu. Vzhledem k tomu, že je zde pro přenos signálu použito původní kódování H.264/AVC, byla by implementace H.265/HEVC velkým překvapením.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.