Hlavní navigace

Jaké budou parametry vysílačů rakouského DVB-T2 u českých hranic? Podívejte se

5. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ DOKUMENT Přesto, že signál technologie DVB-T2 z Rakouska zasáhne část naší republiky, zájemci o příjem stanic se musí připravit na to, že programy budou kódované.

Rakouský telekomunikační operátor ORS zveřejnil na svých webových stránkách dlouho očekávané technické parametry, které budou mít vysílače tamních multiplexů DVB-T2, pozemní televize druhé generace. Pro zájemce z České republiky jsou nejzajímavější čtyři z nich – Linz/Lichtenberg, Sankt Pölten/Jauerlin, Wien/Kahlenberg a Salzburg/Gaisberg. Tabulka obsahuje všech 26 vysílačů, o kterých zástupci ORS informovali už před několika týdny, když zveřejnili základní fakta o službě simpliTV.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Testy DVB-T2 v Rakousku se rozšířily na další vysílače, blíží se ostrý start

Signál z vysílače Linz – Lichtenberg bude možné zachytit především v jižních Čechách, což bude platit i pro Salzburg/Geisberg, který hraje též na vyvýšených místech Šumavy. Sankt Pölten/Jauerling obhospodaří svým signálem především část Vysočiny, ale též zasáhne na jih Čech. Během inverze a zlepšených podmínek se však jeho signál daří zachytit i ve středních Čechách včetně okrajových částí Prahy. S příjmem z vysílače Wien/Kahlenberg mohou počítat především obyvatelé jižní Moravy.

ČTĚTE TAKÉ: DVB-T2 v Rakousku odstartuje už 15. dubna, dostupné bude pro 89 % obyvatel

ICTZ23

Služba simpliTV, jak se nabídka třicítky DVB-T2 programů šířená operátorem ORS jmenuje, bude v Rakousku oficiálně dostupná od 15. dubna. Její provozovatel prozatím nezveřejnil obchodní podmínky. Známá už je však programová nabídka a nejpodstatnější věc – že celý balík programů bude kódován a základní nabídka bude dostupná formou registrace. Na internetu už se objevil také první internetový obchod (HB Austria), který zveřejnil ceny, za které se budou komponenty pro příjem DVB-T2 prodávat.

simpliTV02 by Lukáš Polák

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.