Hlavní navigace

Jaké budou parametry vysílačů rakouského DVB-T2 u českých hranic? Podívejte se

Lukáš Polák

UVNITŘ DOKUMENT Přesto, že signál technologie DVB-T2 z Rakouska zasáhne část naší republiky, zájemci o příjem stanic se musí připravit na to, že programy budou kódované.

Doba čtení: 1 minuta

Rakouský telekomunikační operátor ORS zveřejnil na svých webových stránkách dlouho očekávané technické parametry, které budou mít vysílače tamních multiplexů DVB-T2, pozemní televize druhé generace. Pro zájemce z České republiky jsou nejzajímavější čtyři z nich – Linz/Lichtenberg, Sankt Pölten/Jauerlin, Wien/Kahlenberg a Salzburg/Gaisberg. Tabulka obsahuje všech 26 vysílačů, o kterých zástupci ORS informovali už před několika týdny, když zveřejnili základní fakta o službě simpliTV.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Testy DVB-T2 v Rakousku se rozšířily na další vysílače, blíží se ostrý start

Signál z vysílače Linz – Lichtenberg bude možné zachytit především v jižních Čechách, což bude platit i pro Salzburg/Geisberg, který hraje též na vyvýšených místech Šumavy. Sankt Pölten/Jauerling obhospodaří svým signálem především část Vysočiny, ale též zasáhne na jih Čech. Během inverze a zlepšených podmínek se však jeho signál daří zachytit i ve středních Čechách včetně okrajových částí Prahy. S příjmem z vysílače Wien/Kahlenberg mohou počítat především obyvatelé jižní Moravy.

ČTĚTE TAKÉ: DVB-T2 v Rakousku odstartuje už 15. dubna, dostupné bude pro 89 % obyvatel

Služba simpliTV, jak se nabídka třicítky DVB-T2 programů šířená operátorem ORS jmenuje, bude v Rakousku oficiálně dostupná od 15. dubna. Její provozovatel prozatím nezveřejnil obchodní podmínky. Známá už je však programová nabídka a nejpodstatnější věc – že celý balík programů bude kódován a základní nabídka bude dostupná formou registrace. Na internetu už se objevil také první internetový obchod (HB Austria), který zveřejnil ceny, za které se budou komponenty pro příjem DVB-T2 prodávat.

simpliTV02 by Lukáš Polák

Našli jste v článku chybu?