Hlavní navigace

Firma RTI cz šíří v DAB síti tři nová rádia, počítá s dalším rozšiřováním nabídky

3. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Operátor využívá pro šíření signálu L-band, který byl původně chápán jako přechodný stav. V budoucnu se chce operátor ucházet o kmitočtové příděly ve III. pásmu.

Západočeská společnost RTI cz, která je operátorem digitálního rozhlasu v Plzeňském, Karlovarském a Českobudějovickém kraji, rozšířila nabídku svého DAB multiplexu o tři nové stanice. Jedná se konkrétně o Český rozhlas Radiožurnál, Český rozhlas Plzeň a komerční okruh Gama Rádio. Jde o další rozšíření nabídky Českého rozhlasu v systémech digitálního rozhlasové vysílání DAB v České republice, které jasně dokládá ochotu i připravenost Českého rozhlasu stát v čele rozhlasové digitalizace, komentoval tento krok vedoucí distribuce signálu ČRo Pavel Balíček.

KL24

K TÉMATU: Český rozhlas Plzeň bude vysílat digitálně, v DAB multiplexu společnosti RTI cz

Doposud byly v tomto multiplexu šířeny pouze dvě rozhlasové stanice – křesťanské Rádio Proglas a taneční SeeJay Radio. V současné době je tak součástí programové nabídky RTI cz pět okruhů. Společnost RTI cz působí na českém trhu od roku 1998. Její hlavní činnost je šíření rozhlasového a televizního signálu na území České republiky. Věnuje se nejen technologii DAB, o kterou si oblast podnikání od letošního roku rozšířila, ale také VKV vysílačům. Těch v současné době provozuje 54, a to převážně v západních Čechách. Kromě ní u nás šíří digitální rozhlas i příbramská firma Teleko a České Radiokomunikace.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).