Hlavní navigace

Operátor Skylink rozjel tiskovou kampaň k chystanému přelaďování

29. 1. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

DOKUMENT UVNITŘ – Přelaďování programů a změny pozic rozdělil provozovatel Skylinku do dvou termínů. Novinky se budou týkat balíčků Mini, Multi, Kombi, Multi HD, Flexi 7 a prémiových stanic.

Tisková kampaň k chystanému velkému přelaďování, která čeká v únoru na zákazníky největšího tuzemského satelitního operátora, provází aktuální vydání magazínu Skylink TV, jenž se dostává v těchto dnech ke koncovým zákazníkům. Změně parametrů věnuje provozovatel služby, tedy lucemburská skupina M7, mimořádný prostor hned na začátku periodika a nikoliv na jeho konci, jak bývá běžně obvyklé. Na operaci, která bude letos patřit bezpochyby k jedněm z nejvýznamnějších událostí na poli satelitní televize v ČR a na Slovensku, upozorňuje už prostřednictvím grafiky hned na titulní straně Skylink TV.

K TÉMATU: Skylink a CS Link budou v únoru přelaďovat. Chystá se Sport 2 HD, zmizí HBO v SD

Změnám parametrů satelitního vysílání, jak se speciální příloha jmenuje, se pak Skylink věnuje na třech stranách, konkrétně od strany 7 do strany 9. V první přehledné tabulce je zákazník informován, jak se tato operace dotkne jednotlivých balíčků. Firma dále upozorňuje, že zvýšený zájem by měli tomuto přelaďování věnovat zejména zákazníci se staršími typy přijímačů, které nedokážou na změnu reagovat automaticky. Na mysli má v tomto případě konkrétně funkci FastScan. Ta je typická pro boxy s certifikací Skylink Ready.

DOKUMENT: Magazín Skylink TV v elektronické podobě

MMF tip early

Přelaďování u Skylinku bude rozdělené do dvou fází. První proběhne v noci na 4. února, druhá pak přesně o tři týdny později. Na druhé stránce minispeciálu se pak operátor ve Skylink TV věnuje tomu, jak bude konkrétně vypadat rozložení kanálů po změně parametrů. V tabulkách přitom používá několika barev, aby tuto operaci co nejvíce zpřehlednil. Firma připravila i orientační manuál, jak si s případnou změnou programových pozic poradit. Operátor zároveň v červeném boxu doporučuje, aby jeho klienti používali HD boxy, které jsou schopné zpracovat programy v kompresi MPEG-4/AVC.

PŘÍLOHA_info_v_magazínu_CZ by Lukáš Lucky Polák

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).