Hlavní navigace

Operátor UPC dostal pokutu čtyři sta tisíc korun. Odvolávat se nebude

Důvodem k udělení několikasettisícové pokuty je především skutečnost, že operátor uvedl při tendru týkajícího se výstavbě datového centra nepravdivé údaje, které ho následně zvýhodnily.
Lukáš Polák
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) dnes rozhodl o udělení čtyřsettisícové pokuty pro kabelového operátora UPC Česká republika. Informuje o tom ekonomický deník E15. ÚOHS tvrdí, že firma v jednom z tendrů uvedla nepravdivé údaje, které ji následně v celé soutěži zvýhodnili. Šlo konkrétně o veřejnou zakázku společnosti Net4Gas na poskytování služeb datového centra. Dané údaje se měly týkat technických předpokladů pro poskytování služby.

MM_influenceri Pavelcova

ČTĚTE TAKÉ: UPC začne stálým zákazníkům nabízet slevy na nákupy u smluvních partnerů

UPC ČR ve své žádosti o účast předložila a následně doplnila informace o referencích tak, že z trojice realizovaných dodávek dvě neodpovídaly skutečnosti, přičemž byly pro posouzení kvalifikace rozhodné, sdělil ekonomickému listu šéf ÚOHS Petr Rafaj. Mluvčí UPC Juraj Gerbery pro server DigiZone.cz k rozhodnutí uvedl: Proti rozhodnutí se nebudeme odvolávat a pokutu zaplatíme. Jak jsme již sdělili úřadu, došlo k selhání v přípravě podkladů pro veřejnou zakázku služeb datového centra ze strany našeho tehdejšího zaměstnance.