Hlavní navigace

Operátora veřejnoprávního multiplexu ČT vybere až 30. dubna

Sdílet

Na konec dubna posunula Česká televize vyhodnocení výběrového řízení na technického operátora tzv. veřejnoprávního multiplexu, celoplošné zemské digitální sítě pro programy ČT 1, ČT 2, ČT 4 Sport, ČT 24 a stanice Českého rozhlasu. Soutěž, jejíhož vítěze chtěla ČT znát již 28. února, bude pokračovat až do 30. dubna, sdělil tiskový mluvčí televize Ladislav Šticha.

PŘEDSTAVY ČT: Veřejnoprávní multiplex: 2008 do Čech, 2009–10 na Moravu

Důvodem posunutí termínu vyhodnocení všech nabídek je podle Štichy nová verze Technického plánu přechodu na zemské digitální televizní vysílání (TPP) a z ní vyplývající požadavky Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ). Všichni účastníci konkurzu dnes obdrželi od ČT aktualizovanou dokumentaci i nové termíny výběrového řízení. Kromě přihlášených operátorů se do soutěže mohou hlásit i noví zájemci, a to do 14. dubna.

KL19

Česká televize už jednou termíny obchodní soutěže na technického operátora svého multiplexu posouvala. Po Novém roce tak reagovala na stížnosti zájemců o tendr, že inzerát v Hospodářských novinách, kterým soutěž oficiálně vypsala, vyšel pozdě a doba na zpracování a odeslání přihlášky byla příliš krátká.

Další posunutí termínů pro podávání a vyhodnocování přihlášek znamená, že na Plzeňsku, kde by měl veřejnoprávní multiplex začít vysílat nejdříve, tato síť odstartuje až v květnu nebo červnu. Původně zde ČT chtěla začít samostatně digitálně vysílat již v březnu.