Hlavní navigace

Operátoři blokují Slovenskou televizi kvůli Lize mistrů, O2 si vymohla exkluzivitu

1. 10. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

„Exkluzivní práva na vysílání Ligy Mistrů jsme koupili pro naše zákazníky, kterým tím přinášíme unikátní službu a obsah,“ uvedl David Duroň, marketingový ředitel pro segment domácností O2.

Operátoři placené televize v České republice museli začít blokovat vysílání Rozhlasu a televize Slovenska (RTVS), konkrétně jeho prvního okruhu Jednotka, a dalších zahraničních programů ve chvíli, kdy svým divákům nabízí přímé přenosy z fotbalové Ligy mistrů UEFA. Operátorů na Slovensku se tato skutečnost netýká. Za aktivitou stojí společnost O2 Czech Republic, která drží exkluzivitu pro nejprestižnější ligovou soutěž pro naši republiku a formou takzvané multidimenze ji nabízí svým předplatitelům. Zákazník O2TV si tak sám může vybrat, který zápas bude na kanálu O2 Sport sledovat.

K TÉMATU: O2 Sport zahajuje přenosy fotbalové Ligy mistrů, dnes nabídne hned sedm zápasů

Operátoři placených služeb exkluzivitu O2 porušit nesmí, od majitelů práv hrozí za každé kolo Ligy mistrů žaloby na náhradu škody v řádech miliónů korun. Exkluzivitu přenosů UEFA Champions League na území České republiky pro operátora O2 potvrdil toto úterý Městský soud v Praze formou předběžného opatření. Podle pozorování redakce serveru DigiZone.cz se operátoři k znepřístupnění kanálu Jednotka (RTVS), který Ligu mistrů UEFA vysílá, postavili různě. Předplatitelé satelitní služby Skylink měli například černou obrazovku, O2TV a UPC (kabel) vysílali v danou chvíli textovou informaci doplněnou případně o grafiku.

UXD

ČTĚTE TAKÉ: Otestovali jsme O2TV Air: interaktivní službu plnou sportu nejen pro mobily a tablety

Exkluzivní práva na vysílání Ligy mistrů jsme koupili pro naše zákazníky, kterým tím přinášíme unikátní službu a obsah, který nikde jinde neuvidí. Všechny televize, které nelegálně vysílají zápasy Ligy mistrů na území České republiky, proto musí tyto přenosy „začernit“, jinak porušují nejen původní práva UEFA, ale i teritoriální práva O2. Svá práva budeme a musíme chránit, uvedl David Duroň, marketingový ředitel pro segment domácností O2. Operátor O2 koupil exkluzivní práva na vysílání příštích tří ročníků Ligy mistrů UEFA včetně semifinálových utkání a finálového zápasu na začátku roku 2015. Celkem odvysílá 130 utkání z každé sezóny vždy s výjimkou jednoho úterního zápasu, na který má práva Česká televize.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.