Hlavní navigace

Operátoři vyřazují ze svých nabídek TV Joj

13. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
13. 7. 2009

Většina operátorů zareagovala na nedávno zveřejněný dopis provozovatele slovenské televize Joj, který žádal okamžité stažení svého kanálu z nabídek českých kabelových, satelitních a IPTV operátorů. Jak se podařilo zjistit serveru Digizone.cz, k 1. červenci vyřadila většina provozovatelů televizi Joj ze svých programových nabídek.

PSALI JSME: JOJ požaduje okamžité stažení z českých kabelovek

BRANDstorming tip2

Kabelové společnosti k tomuto kroku přistupovaly většinou v tichosti, našlo se však několik společností, které vyřazení TV Joj oznamovaly abonentům přímo na webu nebo na příslušné kanálové pozici této televize. Konkrétně jde o DVB-C operátora Imperium TV nebo IPTV službu viaTV společnosti T-Systems.

Slovenská televize Joj zaslala 5. června českým kabelovým a satelitním operátorům dopis, ve kterém je žádá o urychlené stažení z nabídek protože nedisponuje vysílacími právy pro území České republiky. Redakce Digizone.cz má kopii dokumentu k dispozici, můžete se na něj podívat zde. Joj v něm upozorňuje české kabelovky na ustanovení Autorského zákona, podle kterého nemůže být program vysílán v nabídce jakéhokoliv operátora bez souhlasu vysílatele.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).