Hlavní navigace

Průběh opravy dálnice D1 na internetu i mobilně

Marek Janouš

Omezení na trase si můžete zjistit v mobilní webové aplikaci od Ředitelství silnic a dálnic. ČT připravila na webu speciál s kalendářem uzavírek.

Kalendář uzavírek ode dneška opravované dálnice D1 a související zprávy naleznete na speciálu České televize, připraveném divizí nových médií ČT. Projekt je také na Facebooku a zprávy od řidičů přijímá i na Twitteru (raději ne odesílané za jízdy). Tweetovat můžete s visačkou #D1.

Ředitelství silnic a dálnic provozuje ke stavbě zvláštní web Nová D1 (a také stránku na Facebooku), na kterém vydává oficiální zprávy. Hustotu provozu na vybraných úsecích dálnice lze běžně zjistit z jeho webu Dopravní info.

Na konci února pak byla na adrese m.dopravniinfo.cz zprovozněna mobilní webová aplikace podporující všechny běžné prohlížeče pro chytré telefony: Android Browser (WebKit), Safari 5+, Google Chrome 18+, Opera Mobile 12+, Internet Explorer Mobile 9+.

Aplikace obsahuje údaje z českých dálnic. Můžete si vybrat nájezd a sjezd a dát si zobrazit to, co se týká právě vaší trasy (raději před cestou, a ne za jízdy), anebo přehled všech omezení.

EBA_24.5.

ŘSD dále slibuje, že v průběhu opravy přibude podél D1 více kamer.

Oprava D1 potrvá několik let, a lze očekávat, že způsoby informování řidičů se budou ještě rozvíjet.

Našli jste v článku chybu?
10. 5. 2013 14:48
xt (neregistrovaný)

Vzniknou čtyři mobilní aplikace, pět webů, každé čtvrt hodiny hlášení v rádiu, v novinách budou aktuální reportáže z prvniho až dvoutisiciho ixtého dne opravy. Ale aby někto využil standardní komunikační prostředek aby se ty informace dostaly tam, kam je potřeba, to se nestane. Mám samořejmě na mysli RDS-TMC, který dneska umí téměř každá navigace a nic to uživatele nestojí...

10. 5. 2013 16:51

Myslete trochu. Kdo by si dělal PR na nějakém TMC, které nemá žádný zobrazovací prostor na dělání bannerů. Ani si tam nemůžete budovat značku ŘSD. Ani se tam nijak nezviditelníte ani to nemonetizujete uživatele. A nedej bože, uživatelé se nekreslí nikde do grafu, protože to přijímají pasivně, drzouni jedni. Akorát by přihřáli polívčičku výrobci navigace, to přece nemohou dopustit.

Já teda doufám, že TMC kódy fungovat budou. Sice to nepřijímám přes RDS, ale internet, protože můj telefon to RDS n…