Hlavní navigace

Osekaná Mladá fronta nakupuje na internetu. Získala i VideaČesky

Jan Beránek

Vydavatelství nakupuje zábavné weby, aby po prodeji svých úspěšných zpravodajských webů znovu posílilo svou pozici na trhu.

Poté, co většina novinových a časopisových titulů přešla z rukou vydavatelství do náruče Daniela Křetínského a Patrika Tkáče, online divize Mladé fronty posiluje o šest webů. Firma to oznámila v tiskové zprávě.

Nově tak její online portfolio posílí menší zábavní weby. V nákupním košíku se totiž ocitly VideaČesky.cz, Raketka.cz, HryProDívky.cz, stahovací weby Stáhnu.cz a MůjSoubor.cz a pracovní portál Flek.cz

Mladá fronta si kupuje návštěvnost, kterou chce proměnit na peníze především prostřednictvím reklamy. Podle NetMonitoru je nejnavštěvovanější server VideaČesky, jehož sledovanost se pohybuje kolem stovky tisíc unikátních uživatelů měsíčně. 

Content 2017 - tip Footshop

Přehled webů vydavatelství Mladá fronta.

Vydavatelství Františka Savova si ponechalo kromě knižní divize a týdeníku Euro ještě část webů. Ty zpravodajské, především ty, které získala firma akvizicí brněnského Cpress Media, ale odešly. 

Podle Erika Dvořáka, šéfa divize Online, budou všechny nově získané weby procházet dalším rozvojem jak technologickým, tak obsahovým. „Další projekty jsou ve vývoji a budou se průběžně spouštět, první ještě do konce letošního roku,“ tvrdí Dvořák. 

Našli jste v článku chybu?
12. 8. 2016 15:23

No, tenhle kec, že "na internetu se přece tyká" vídám docela často a fakt by mě zajímalo, kde se bere...

Ono totiž ten internet se šířil z anglicky mluvícího světa (konkrétně třeba USA). Jak v angličtině poznáte, jestli si s někým tykáte, nebo vykáte? Takže jak může někdo tvrdit, že "na internetu se dřív tykalo"?

Slyšel jste někdy o netiketě? Ta už je na světě také docela dlouho. A mimo jiného říkala: Na síti se k ostatním lidem chovejte tak, jako byste se chovali při reálném kontaktu. Já tedy…

12. 8. 2016 23:17

A kdo říká, že v angličtině vykání není? Právě naopak, ono v ní není tykání. Nějak totiž za posledních několik století vymizelo.

Těch 90 % máte odkud?

No a iDnes byl jen takový příklad. Jestli úsměvný, to nevím, někdy mi to spíš přijde smutné, ale třeba diskuze na Novinkách, to je asi ještě větší žumpa, ale těm se naštěstí úspěšně vyhýbám, na iDnesu občas nějakým omylem v nějaké diskuzi skončím...