Hlavní navigace

Osekaná Mladá fronta nakupuje na internetu. Získala i VideaČesky

11. 8. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vydavatelství nakupuje zábavné weby, aby po prodeji svých úspěšných zpravodajských webů znovu posílilo svou pozici na trhu.

Poté, co většina novinových a časopisových titulů přešla z rukou vydavatelství do náruče Daniela Křetínského a Patrika Tkáče, online divize Mladé fronty posiluje o šest webů. Firma to oznámila v tiskové zprávě.

Nově tak její online portfolio posílí menší zábavní weby. V nákupním košíku se totiž ocitly VideaČesky.cz, Raketka.cz, HryProDívky.cz, stahovací weby Stáhnu.cz a MůjSoubor.cz a pracovní portál Flek.cz

Mladá fronta si kupuje návštěvnost, kterou chce proměnit na peníze především prostřednictvím reklamy. Podle NetMonitoru je nejnavštěvovanější server VideaČesky, jehož sledovanost se pohybuje kolem stovky tisíc unikátních uživatelů měsíčně. 

CIF23

Přehled webů vydavatelství Mladá fronta.

Vydavatelství Františka Savova si ponechalo kromě knižní divize a týdeníku Euro ještě část webů. Ty zpravodajské, především ty, které získala firma akvizicí brněnského Cpress Media, ale odešly. 

Podle Erika Dvořáka, šéfa divize Online, budou všechny nově získané weby procházet dalším rozvojem jak technologickým, tak obsahovým. „Další projekty jsou ve vývoji a budou se průběžně spouštět, první ještě do konce letošního roku,“ tvrdí Dvořák. 

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).