Hlavní navigace

Ostravská televize Polar žádá o lokální a regionální licence DVB-T

30. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
30. 11. 2011

Nabídku pozemně šířených televizních stanic na Ostravsku patrně brzy rozšíří tamní televize Polar, která se po majetkovém vstupu Regionální televizní agentury (RTA) přejmenovala na RTA Ostrava. Původní majitelé Polaru ale pokračovali ve vysílání pod touto značkou a nyní žádají o licence pro lokální a regionální zemské digitální televizní vysílání (DVB-T). Vyplývá to z tiskové zprávy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), která shrnuje výsledky zasedání radních z tohoto týdne.

K TÉMATU: Ostravská RTA si už vyrábí zpravodajství sama, bez televize Polar

Rada se seznámila se stanoviskem Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) ve věci stanovení územního rozsahu vysílání dle § 2 odst. 1 písm. y bod 2 zákona č. 231/2001 Sb. ve vztahu k žádostem společnosti POLAR televize Ostrava, s. r. o. o udělení licencí k lokálnímu a regionálnímu zemskému digitálnímu televiznímu vysílání dle § 25 zákona č. 231/2001 Sb. po 11. listopadu 2011, stojí ve zprávě.

KL22 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: Ostravská televize Polar rozšířila licenci pro kabelové vysílání mimo Ostravu

Polar by nebyl první regionální televizí, která vstoupila do sítě RTA a později se její původní majitelé rozhodli obnovit vysílání pod původní značkou. Ke stejné situaci došlo již na jihu Čech, kde původní majitelé televize Gimi po vstupu RTA a přejmenování studia na RTA Jižní Čechy získali pro servisní organizaci Gimi licenci pro regionální multiplex DVB-T, v němž spustili vysílání pro České Budějovice a okolí. Osamostatnit se chystá i první televize z konkurenční sítě R1, liberecký Genus.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.