Hlavní navigace

Ostrý Thunderbird 3.1 přináší řadu novinek včetně Personas

25. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

S menším zpožděním oproti původním plánům nakonec vyšla ostrá verze e-mailového klienta Mozilla Thunderbird 3.1. Seznam novinek je vzhledem k označení verze možná až překvapivě dlouhý. Figuruje na něm podpora lehkých motivů vzhledu Personas, nový nástrojový panel pro prohledávání aktuální složky resp. dynamické filtrování jejího obsahu, správa uložených příloh e-mailů, podpora importu pošty a nastavení z konkurenčního klienta Windows Live Mail nebo nový průvodce pro uživatele přecházející ze…

S menším zpožděním oproti původním plánům nakonec vyšla ostrá verze e-mailového klienta Mozilla Thunderbird 3.1. Seznam novinek je vzhledem k označení verze možná až překvapivě dlouhý. Figuruje na něm podpora lehkých motivů vzhledu Personas, nový nástrojový panel pro prohledávání aktuální složky resp. dynamické filtrování jejího obsahu, správa uložených příloh e-mailů, podpora importu pošty a nastavení z konkurenčního klienta Windows Live Mail nebo nový průvodce pro uživatele přecházející ze starší verze. Došlo i na opravy chyb vedoucí k posílení stability. Dále byla optimalizována rychlost indexování pošty nebo přístup k poště přes protokol IMAP. Konečně lze nyní jednoduše konfigurovat nástrojový panel objevující se v záhlaví e-mailů.

Dobrou zprávou je také úbytek obtěžujících modálních oken, jejichž úlohu přebírá informační lišta objevující se například při žádosti o potvrzení přečtení e-mailu nebo selhání spojení s poštovním serverem. Do pozadí ustoupily tzv. chytré složky, které se setkaly s nepochopením a tak již nejsou ve výchozím nastavení preferovány na úkor fyzických složek s poštou. Mozilla Thunderbird 3.1 aktuálně podporuje téměř devadesát procent dostupných rozšíření na Mozilla Add-ons. Za zmínku též stojí lokalizace stránek podpory pro uživatele do češtiny. (Mozilla.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.