Hlavní navigace

Ovládne televize Nova sjednocené portály Atlas.cz a Centrum.cz?

22. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
22. 11. 2007

Internetové portály Centrum.cz a Atlas.cz jsou na prodej a o jejich koupi se zajímá kromě zahraničních investičních fondů i televize Nova. Výraznému posílení aktivit Novy na českém internetu brání už jediné – souhlas její mateřské společnosti CME. Informují o tom dnešní Hospodářské noviny a uvádějí, že jeden ze zájemců chce oba internetové portály dokonce spojit a vytvořit tak silnější konkurenci dominantnímu Seznamu.

Content tip EARLY

Centrum už oslovilo potenciální zájemce a také předseda představenstva Atlas.cz Petr Toman potvrzuje jednání s investory, píší Hospodářské noviny. Jednáme s několika zájemci, ale nic bližšího nemohu říct, dodal pro deník Toman. Podle informací z trhu chtějí majitelé Centra za svůj portál okolo tří miliard korun, Atlas má být o třetinu levnější, uvádějí Hospodářské noviny.

Televize Nova má na příští rok s internetem velké plány. S nimi souvisí jak přechod ředitele zpravodajství Zdeňka Šámala z České televize do nové pozice šéfredaktora internetového zpravodajství právě na Nově, tak zájem společnosti CME mít svoje televize v jednotlivých zemích v první trojce internetových portálů.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).