Hlavní navigace

Pálavský Děvín bude mít novou anténu, umožní spustit další multiplexy

1. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
1. 10. 2009

České Radiokomunikace připravují na konec října výměnu antény na vysílači Děvín u Mikulova. První etapa digitalizace Děvína proběhla již v březnu letošního roku, kdy byl na Děvín za pomoci vrtulníku dopraven nový DVB-T vysílač. Další přípravy Děvína na digitalizaci budou obnášet výměnu hlavní vysílací antény. Server Digizone.cz o tom informovala mluvčí Českých Radiokomunikací Marie Fianová.

ICTZ23

Nezbytným krokem před výměnou antény je i přesun stávajícího vysílání z hlavní vysílací antény do náhradního anténního systému. Ten proběhne v pondělí 5. října v době od 08:00 – 15:00 hodin. Samotná výměna antény se uskuteční za pomoci vrtulníku ve dnech 26.-27. 10. 2009. Díky nové anténě bude možné spustit z Děvína více digitálních multiplexů a rozšířit tak programovou nabídku digitálního pozemního vysílání na jižní Moravě.

K vypnutí analogového vysílání z vysílače Děvín by mělo dle TPP dojít v červnu 2011, říká Jiří Vykydal, vedoucí útvaru rozvoje a investic Českých Radiokomunikací. Naším zájmem je provést výměnu antény co nejrychleji tak, abychom nijak nenarušili přirozený řád chráněné oblasti Pálava. Pro výměnu antény využijeme speciální dvourotorový vrtulník, který je sice nákladnější, ale pro toto prostředí šetrnější variantou, dodává Jiří Vykydal.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.