Hlavní navigace

Palcová kultura stvořila textoholika

20. 7. 2004
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Moderní technologie si člověka podmaňují. Po gamblerech se nám ulicemi začaly plížit další zobie: závislí na krátkých textových zprávách. Závislost na textových zprávách je skutečná a vážná nemoc, protože způsobuje jak mentální, tak finanční škody, tvrdí berlínský psychoterapeut Andreas Herter, vede k depresi a osobnostním poruchám, nemluvě o spirálovitě roztočených telefonních účtech. Herter jako příklad uvádí chlapce, který rozesílal SMS i lidem, které neznal a utratil 8900 eur. MF Dnes v…

Moderní technologie si člověka podmaňují. Po gamblerech se nám ulicemi začaly plížit další zobie: závislí na krátkých textových zprávách. Závislost na textových zprávách je skutečná a vážná nemoc, protože způsobuje jak mentální, tak finanční škody, tvrdí berlínský psychoterapeut Andreas Herter, vede k depresi a osobnostním poruchám, nemluvě o spirálovitě roztočených telefonních účtech. Herter jako příklad uvádí chlapce, který rozesílal SMS i lidem, které neznal a utratil 8900 eur. MF Dnes v dnešním článku Němci čelí závislosti na psaní textovek uvádí i případ mluvčího ministerstva pro místní rozvoj Petra Dimuna, který rozešle měsíčně kolem 3000 textových zpráv.

Autor článku

Autor se zabývá výkonovým marketingem na internetu. Pracoval pro Advertures, Dobrý web a Outrider. Martin byl dříve redaktorem Lupy a dalších periodik o IT.