Hlavní navigace

Apple zablokoval synchronizaci mezi iTunes a novým Palmem Pre

16. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Apple dle očekávání zakročil proti komunikátoru Palm Pre, který se doposud uměl podobně jako Apple iPod nebo Apple iPhone synchronizovat s multimediálním programem iTunes. Nakonec společnost Apple nesáhla k žalobě proti tvůrcům softwaru pro Palm Pre, ale rozhodla se v aktuální verzi multimediálního centra iTunes, která se uživatelům nabízí k instalaci automaticky, blokovat synchronizaci s jinými zařízeními, než jsou ta její. Uživatelé komunikátoru Palm Pre zatím mohou buď neaktualizovat iTunes,…

Apple dle očekávání zakročil proti komunikátoru Palm Pre, který se doposud uměl podobně jako Apple iPod nebo Apple iPhone synchronizovat s multimediálním programem iTunes. Nakonec společnost Apple nesáhla k žalobě proti tvůrcům softwaru pro Palm Pre, ale rozhodla se v aktuální verzi multimediálního centra iTunes, která se uživatelům nabízí k instalaci automaticky, blokovat synchronizaci s jinými zařízeními, než jsou ta její. Uživatelé komunikátoru Palm Pre zatím mohou buď neaktualizovat iTunes, přejít na alternativní program nebo počkat, jestli se nepovede blokování ze strany Applu nějak technicky obejít.

Apple je znám svými praktikami, kdy se snaží izolovat své výrobky od konkurence a vytvářet jakýsi uzavřený exkluzivní svět. Stupňování takového chování by mu ovšem nemuselo už procházet u úřadů pro ochranu hospodářské soutěže. Apple je významným výrobcem hudebních přehrávačů a zároveň i velkým online prodejcem hudby. Již v minulosti jej chtěla podrobněji vyšetřovat Evropská komise kvůli přílišnému propojování obou aktivit a hlavně omezování a znevýhodňování konkurence. Odpovědné komisařky však na společném postupu nakonec nenašly shodu. (OS News)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.