Hlavní navigace

Palm si zavařil u USB-IF, Apple prý nedělá nic špatného

Jiří Macich ml.

Už od nás víte, že Apple v létě vydal aktualizované multimediální centrum iTunes, které blokuje spolupráci s komunikátorem Palm Pre. Chtěl tak zamezit tomu, aby komunikátor Palm Pre byl schopen synchronizace s iTunes podobně jako iPhone a iPod. Ve vzduchu visel antimonopolní spor, protože Apple si podobně svůj píseček nechránil zdaleka poprvé a přitom v oblasti online prodeje hudby má velmi významné postavení. Ostatně ani na poli přenosných přehrávačů není zrovna malým hráčem, spíše naopak.…

Už od nás víte, že Apple v létě vydal aktualizované multimediální centrum iTunes, které blokuje spolupráci s komunikátorem Palm Pre. Chtěl tak zamezit tomu, aby komunikátor Palm Pre byl schopen synchronizace s iTunes podobně jako iPhone a iPod. Ve vzduchu visel antimonopolní spor, protože Apple si podobně svůj píseček nechránil zdaleka poprvé a přitom v oblasti online prodeje hudby má velmi významné postavení. Ostatně ani na poli přenosných přehrávačů není zrovna malým hráčem, spíše naopak. Jenže zatím se zdá, že to bude naopak Palm, který bude muset vysvětlovat své chování. Skupina USB Implementers Forum (USB-IF) se postavila za Apple, který prý blokováním konkurenčních zařízení nedělá nic špatného.

Neohrožuje prý ani konkurenční prostředí na trhu. Pozornost USB-IF se obrátila naopak na Palm, který má nyní vysvětlovat své praktiky. Je prý možné, že se dopustil porušení podmínek členství v USB-IF, když se jeho Palm Pre maskoval jako zařízení Applu, aby mohl spolupracovat s iTunes. Traci Donnell, tedy výkonný ředitel USB-IF, nyní však nechce upřesňovat jaké následky by pro Palm eventuální prokázané provinění mohlo mít. (Yahoo Tech)

Našli jste v článku chybu?
25. 9. 2009 22:28
Máte pravdu. Politika Applu není srovnatelná s politikou převážné většiny internetových firem. Omezování přístupu do elektronického obchodu jen na zařízení vlastní výroby, to je hodně konzervativní přístup pro tak liberální médium, jako je web. Nemůžu říct, že by mi to bylo sympatické...
27. 9. 2009 11:30
uživatel si přál zůstat v anonymitě
V pripade Palmu jim Palm proste ukradl Vendor-ID a vydaval se za zarizeni Apple. to je porusenim pravidel USB IF. Co se tyka prodeje hudby, tak se domnivam, ze hudbu, ktera je v nechranenem AAC, bude mozne si ji nahrat i do jineho zarizeni. Jen ne pres iTunes.