Hlavní navigace

Panasonic představil nové televizory s funkcí VIera Cast

12. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
12. 5. 2009

Jako další na konferenci Milníky digitální televize vystoupil Lukáš Holub z firmy Panasonic. Ten řekl, že v této chvíli je televizor médiem, který příjme ze vzduchu signál a ten pouze zprostředkuje divákovi. Televizory od této firmy, které patří do nové generace G15 a výše, nabízejí většinou všechny platformy (terestriku, satelit, digitální kabel), přehrávání videí DivX a data z SD karet.

KL22 hlasovani

Do budoucna je pro Panasonic důležitý obraz a zvuk z PC a komunikace bez drátů. Holub upozornil především na technologii Viera Cast. Tato technologie by podle něj měla sloužit k brouzdání téměř neomezenými archivy (např. TV Nova), umožňuje sdílet např. televizní a video zážitky s lidmi z celého světa. Jde vlastně o internet v televizi, konstatoval Lukáš Holub. Všechny pokusy dosud ztroskotaly na jediném – zákazník odmítl z pohodlí gauče ovládat nějaké systémy a chovat se jako v kanceláři.

Každý bez ohledu na věk by měl mít možnost snadné a příjemné ovládání, dodal Holub. Pokud si zájemce pořídí televizor s funkcí Viera Cast, je možné se při sledování obrazovky dostat do speciálního menu, které je podobné vzdáleně elektronickému programovému průvodci (EPG). K dispozici je např. textové zpravodajství, předpověď počasí nebo server YouTube. V roce 2009 jde pro Panasonic o pilotní projekt a Česká republika je tak mezi prvními čtyřmi zeměmi, kde je službu možné využít.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.