Hlavní navigace

Nové televizory Panasonic Viera umožní používat zdarma Skype

Jarní modelová řada televizorů Panasonic, vybavených funkcí Viera Cast, umožní divákům využívat komunikační platformu Skype, tedy videokomunikaci prostřednictvím internetu. Sdělil to produktový manažer Panasonic Česká a Slovenská republika Lukáš Holub s tím, že novinka se nebude týkat jen prémiových modelů nové řady, ale všech televizorů, které letos Panasonic uvede na český trh.

K TÉMATU: LG i Panasonic chtějí nabídnout v televizorech internetové volání

Televizor se brzy stane prostředkem na spojení s těmi, od kterých vás dělí stovky a tisíce kilometrů, slibuje Holub. Skype bude možné jednoduše ovládat dálkovým ovladačem k televizoru. Zájemce bude muset prostřednictvím USB portu připojit k televizi kameru a mikrofon1. Dálkovým ovládáním zahájíte hovor. Bez ohledu na to, jak daleko od televizoru se nacházíte, budete své nejbližší vidět i slyšet ještě zřetelněji než kdykoliv předtím, popisuje produktový manažer Panasonicu.

Prostřednictvím čtyř samostatných mikrofonů pro volající se hovoru může zúčastnit až několik lidí najednou. Skype bude českým zákazníkům k dispozici už na jaře 2010, dodává Holub. Služba bude k dispozici zdarma, podmínkou je však připojení k internetu. V případě, že videohovor proběhne mezi dvěma televizory Viera, může probíhat v HD kvalitě při rozlišení 1282×700 bodů.

Našli jste v článku chybu?