Hlavní navigace

Nové televizory Panasonic Viera umožní používat zdarma Skype

3. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 2. 2010

Jarní modelová řada televizorů Panasonic, vybavených funkcí Viera Cast, umožní divákům využívat komunikační platformu Skype, tedy videokomunikaci prostřednictvím internetu. Sdělil to produktový manažer Panasonic Česká a Slovenská republika Lukáš Holub s tím, že novinka se nebude týkat jen prémiových modelů nové řady, ale všech televizorů, které letos Panasonic uvede na český trh.

K TÉMATU: LG i Panasonic chtějí nabídnout v televizorech internetové volání

BRAND23 Workshop

Televizor se brzy stane prostředkem na spojení s těmi, od kterých vás dělí stovky a tisíce kilometrů, slibuje Holub. Skype bude možné jednoduše ovládat dálkovým ovladačem k televizoru. Zájemce bude muset prostřednictvím USB portu připojit k televizi kameru a mikrofon1. Dálkovým ovládáním zahájíte hovor. Bez ohledu na to, jak daleko od televizoru se nacházíte, budete své nejbližší vidět i slyšet ještě zřetelněji než kdykoliv předtím, popisuje produktový manažer Panasonicu.

Prostřednictvím čtyř samostatných mikrofonů pro volající se hovoru může zúčastnit až několik lidí najednou. Skype bude českým zákazníkům k dispozici už na jaře 2010, dodává Holub. Služba bude k dispozici zdarma, podmínkou je však připojení k internetu. V případě, že videohovor proběhne mezi dvěma televizory Viera, může probíhat v HD kvalitě při rozlišení 1282×700 bodů.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).