Hlavní navigace

Premiéra panoramatického videa a Facebook Mentions na Evropě 2

6. 2. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Evropa 2 otestovala u příležitosti návštěvy americké kapely Twenty One Pilots dvě nové technologie – panoramatická videa a službu Facebooku Mentions.

Facebook Mentions zatím nejsou běžně dostupné všem uživatelům této sociální sítě, v pilotním režimu ji přes své profily zkouší některé známé osobnosti a vybrané firmy. Aplikace je určená pro live streaming videa a na profilu Evropy 2 už tento týden probíhá test pro Odpolední show. V pátek odpoledne mohli facebookoví fanoušci Evropy 2 sledovat živý stream z rozhovoru a natáčení unplugged videa Jindry Ekla s jednou polovinou dua Twenty One Pilots, zpěvákem Tylerem Josephem, říká Jitka Fürst, ředitelka rádia Evropa 2.

Z rozhovoru byla zároveň natočena historicky první reportáž Evropy 2 vzniklá za pomoci panoramatické kamery operující v úhlu 360 stupňů. Od novinky si zástupci Evropy 2 slibují atraktivnější pohled do zákulisí rádia. Před panoramatickými záběry se nikdo neschová a divák se může sám rozhodnout, co chce na svém monitoru nebo displeji chytrého mobilního telefonu sledovat. Naši posluchači si tak mohou dění ve studiu prohlédnout kompletně ze všech stran, vysvětluje Jiří Sládek, ředitel digitálních aktivit mediální skupiny Lagardère Active ČR, která kromě Evropy 2 provozuje třeba Frekvenci 1 nebo rádio Bonton, dětskou stanici Pigy a internetové projekty jako Koule.cz nebo YouRadio.

Panoramatická kamera snímá vše v úhlu 360 stupňů horizontálně a 240 stupňů vertikálně. Po zpracování záznamu jsou videa uložena na YouTube nebo Facebooku a jsou k dispozici i na webových stránkách Evropy 2. Divák pohyb ve videu ovládá kurzorem myši nebo natočením mobilního telefonu vybaveného pohybovým senzorem. Se speciálními brýlemi se v 360stupňových videích může ponořit přímo do virtuální reality.

Facebook Mentions je aplikace pro zařízení s iOS a Androidem, která umožňuje okamžité sdílení streamovaného videa na facebookové stránce. Na rozdíl od služby Periscope, kterou poskytuje Twitter a která pracuje v rozlišení 320×240 bodů, nabízí Mentions obraz v poměru 480×480 obrazových bodů. K videu na stránkách Facebooku je možné se kdykoliv v čase vrátit, zatímco Periscope vydrží aktivní jen 24 hodin. Video příspěvky Mentions lze zobrazit nejen na Facebooku, ale právě také na Twitteru a na Instagramu.

Cloud23

Dvoučlenná americká kapela Twenty One Pilots hraje dnes v Lucerna Music Bar a koncert je už dlouho zcela vyprodaný. V unplugged videu doprovodil zpěváka Tylera Josepha moderátor Jindra Ekl, šlo o akustickou verzi songu Stressed Out.

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).