Hlavní navigace

Pařízkova TV Relax zavedla nový pořad Tíseň na způsob záchranářské 112

4. 6. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Magazín pro televizi připravuje na klíč Jiří Forman, autor internetového projektu Tíseň.tv. Týdeník má podobnou stopáž jako 112, kterou před časem vysílala Nova a nyní je na TV Barrandov.

Nový magazín o práci složek integrovaného záchranného systému, tedy policie, hasičů a záchranné služby, začala vysílat televize Relax Radima Pařízka. Magazín Tíseň.tv pro ni na klíč připravuje společnost Bebile, která provozuje internetový projekt Tíseň.tv. Za ní stojí producent a moderátor Jiří Forman, jediný autor magazínu, který si reportáže také sám natáčí a stříhá. Magazín dostal na Relaxu pevný vysílací čas v úterý od 22:50 hod., poté jej televize během týdne několikrát zreprízuje (např. ve středu od 9:55 hod. dopoledne).

K TÉMATU: Telenovelu Divoký anděl postaví televize Relax také proti zpravodajským relacím

ICTZ23

„Léta jsem pracoval ve zpravodajských relacích větších televizí a připadá mi, že v poslední době veškerá televizní produkce nabírá jiný směr, než by měla – bulvár, krimi, bulvár.  Chybí mi edukace českého národa. Chybí návody a triky, jak se vyhnout problémům,“ popsal důvod vzniku specializovaného pořadu, který se podobá projektu 112 na TV Barrandov (dříve Nova a Česká televize), Jiří Forman. „Díval jsem se na nějaké zahraniční trendy v této oblasti a tím strávil podstatnou část přípravy,“ dodal k tomu, jak pořad vznikl.

„Není to klasické Krimi jako na Primě. Stalo se to a to a honem pryč. Chci, aby každá reportáž, kterou udělám, byla něčím výjimečná.  Ať to jsou záběry, informace, výpovědí anebo třeba nezbytná edukace lidí, kterých se problematika obsažená v reportážích týká,“ vysvětluje autor projektu.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.