Hlavní navigace

Parlamentní zpravodajka Rádia Česko Milada Richterová zvolena členkou RRTV

26. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pro novinářku, která zastávala funkci zástupkyně šéfredaktora Rádia Česko, hlasovalo 102 ze 145 přítomných poslanců. Volbu ještě musí posvětit vláda.

Novou členkou Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) se stane parlamentní zpravodajka Rádia Česko a Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu Milada Richterová. V úterý ji zvolila Poslanecká sněmovna, když pro ni podle serveru Česká média hlasovalo 102 ze 145 přítomných zákonodárců. Pro druhého kandidáta Daniela Bartka, jehož navrhoval poslanecký klub Věcí veřejných, hlasovalo jen 16 poslanců. Volbu nyní ještě musí posvětit vláda, která nově zvolené členy RRTV oficiálně jmenuje do funkce. Richterová každopádně v rozhlase končí.

Cloud23

K TÉMATU: Český rozhlas potvrdil, že Rádio Plus je variantou názvu stanice mluveného slova

Richterová nastoupí do „velké“ vysílací rady jen krátce předtím, než Český rozhlas integruje samostatně vysílající zpravodajský okruh Rádio Česko do chystané stanice mluveného slova, pro niž si registroval názvy Český rozhlas Plus a Rádio Plus. Vedle Rádia Česko tato stanice pohltí i samostatné okruhy Leonardo a Český rozhlas 6. Vysílat by měla zhruba 10 hodin denně na středních vlnách. Původní plán s využitím FM frekvencí české pobočky rozhlasové stanice BBC totiž nevyšel – odmítla ho právě RRTV, do které míří Milada Richterová.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).