Hlavní navigace

Páteční TV tipy: fotbal Malta – Česko, Smrt krásných srnců a Invictus: Neporažený

11. 10. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT Sport, 19:00 – fotbalový zápas Malta – Česko – Přímý přenos utkání kvalifikace na MS 2014 v Brazílii
  • Nova Cinema, 20:00 – český film Smrt krásných srnců – Leo Popper tráví s rodinou chvíle pohody v chalupě převozníka Proška na břehu Berounky. Učí se rybařit, pozorují stádo srn a občas se dozvědí také leccos důležitého o životě. Po krušných začátcích se Leo stane úspěšným prodejcem vysavačů Elektrolux, a může si tak splnit dávný sen a koupit rybník, plný kaprů. Přestože slavnostní výlov skončí trapasem, protože rybník je prázdný, Leo se nevzdá a zahájí chov vlastních kaprů. Chvíle úspěchů a štěstí však nečekaně přerve příchod nacistů. Český film (1986).
  • Fanda, 20:20 – životopisné drama Invictus: Neporažený – Jihoafrický prezident Nelson Mandela spojuje síly s kapitánem národního rugbyového týmu Francoisem, aby pomohl sjednotit svou zemi. Nově zvolený prezident ví, že jeho národ zůstává stále ještě rasově i ekonomicky rozdělen. Věří však, že může svůj lid spojit přes sport. Proto se rozhodne sjednotit hráče rugby, kteří patří v celosvětovém měřítku mezi outsidery…
  • STV 2, 22:10 – psychologické drama Dům z písku a mlhy – Kathy Nicol (Jennifer Connelly) je mladá žena, která se zoufale pokouší nalézt nový smysl života poté, co se vymanila ze závislosti na alkoholu. Vinou úředního omylu a lhostejnosti je vystěhována z malého bungalovu v Severní Kalifornii, který pro ni představoval poslední životní jistotu – bezpečný domov. Kathy se ocitá bez střechy nad hlavou a bez pomoci: dům má být hluboko pod cenou prodán v aukci. Mladá žena hledá způsoby, jak tomu zabránit. Jejím protivníkem se stává muž, který má stejně jako ona silné důvody pro to, aby dům získal: íránský imigrant Behrani (Ben Kingsley), bývalý plukovník íránského letectva. Americký psychologický film (2003).
  • Prima, 23:15 – western Muž proti muži - Pomsta, a hlavně výčitky svědomí, může člověka pronásledovat celý život. Proto chce plukovník Carver dopadnout muže, který navždy poznamenal jeho život. Kdo z nich vyhraje, když se jejich cesty konečně zkříží? Americký western (2006).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).