Hlavní navigace

Pátým členem Rady ČTÚ se stal právník Jaromír Novák

Lukáš Polák

Jaromír Novák se chce podle svých slov zabývat ochranou spotřebitele a zvýšení investic do odvětví telekomunikací. Do ČTÚ nastupuje na uvolněné místo po exposlancovi Zdeňku Švrčkovi.

Doba čtení: 1 minuta

Vláda dnes jmenovala novým členem Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) dvaatřicetiletého právníka Jaromíra Nováka. Informovala o tom agentura ČTK. Novák byl kandidátem ministra průmyslu a obchodu Martina Kuby. Ten se již v nedávné minulosti snažil na tento post doporučit Roberta Pelikána, ale jeho jmenování neprošlo údajně proto, že na svém blogu kritizoval ministra financí Miroslava Kalouska. Novák se bude snažit o to, aby telekomunikační trh směřoval k efektivnější konkurenci.

WT100 tip v článku Kabátová

K TÉMATU: Právník Pelikán do Rady ČTÚ neusedne. Kritizoval Nečase i Kalouska

Dalšími aktuálními tématy jsou ochrana spotřebitele a zvýšení investic do odvětví. To je jednou z hlavních podmínek zvýšení konkurenceschopnosti ČR, sdělil ČTK Jaromír Novák. Podle agentury byl Novák horkým kandidátem na tuto pozici už na počátku roku, kdy však na uvolněné místo radního usedl bývalý mladý novinář Ondřej Malý. Novák nejprve působil na ministerstvu informatiky, v roce 2007 přešel na Ministerstvo průmyslu a obchodu, kde se podílel na přípravě právních norem v telekomunikacích.

Našli jste v článku chybu?