Hlavní navigace

Pavel Krbec: Kdyby všichni sledovali Televizní noviny online, shodíme internet

13. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Televize Nova se nevzdává myšlenky získat do konce letošního roku 100 tisíc předplatitelů svojí videoslužby Voyo. Kolik jich má nyní, ale prozradit nechce.

Pokud by všichni diváci hlavní zpravodajské relace televize Nova sledovali Televizní noviny živě po internetu, shodili by českou síť. Podle ředitele internetu Novy Pavla Krbce by k tomu totiž potřebovali přenosovou kapacitu 2 Tbit, což je desetinásobek možností české páteřní sítě. Krbec to řekl ve čtvrtek na pražské Internet Advertising Conference 2012, kterou pořádalo Sdružení pro internetovou reklamu (SPIR).

K TÉMATU: Majitelé starších televizí Samsung mají smůlu. Voyo bude pouze v modelech 2011 a 2012

Nova se podle Krbce nevzdává plánu získat do konce letošního roku 100 tisíc předplatitelů svojí videoslužby Voyo. Nedávno se rozhodla zpoplatnit veškerý obsah na tomto webu. „Je to jasná business proposition. Chceš se dívat? Tak zaplať. Dostaneš za to profesionální obsah a v jeho konzumaci tě nebudeme omezovat,“ cituje Krbce server Lupa.cz. „Věřím, že trh se teď formuje, a když ho urveme, staneme se jedničkou,“ dodal šéf internetu Novy.

ROZHOVOR: Letos chceme mít 100 tisíc předplatitelů Voyo.cz, říká šéf internetu televize Nova

UXD

Krbec ale odmítá prozradit, kolik předplatitelů už Voyo získalo. Kromě internetu jej lze, rovněž za poplatek, využívat v chytrých televizorech od Panasoniku, a od poloviny letošního roku se objeví i ve Smart TV od Samsungu. „Máme výhodu v tom, že máme televizi. Proto vám můžu slíbit, že vám budeme dál rvát do hlav, abyste si Voyo koupili. A vy si ho nakonec koupíte,“ konstatoval Krbec.

Nova věří, že i v České republice postupně dojde na poskytovatele veřejných datových úložišť, jejichž prostřednictvím se nelegálně ve velkém šíří filmy a televizní pořady. „Žijeme v době divokého Západu, kdy je normální vyjít na ulici a odprásknout chlapa. Ale profesionálním producentům obsahu svitla naděje po kauze Megaupload. Poskytovatelé filesharingových služeb v USA se začali bát. Pevně věřím, že se to pohne i u nás,“ uvedl Krbec.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.