Hlavní navigace

Pavel Šafr na Svobodném fóru: odchod z veřejného života beru zpět [AKTUALIZOVÁNO]

Autor: Svobodneforum.cz
David Slížek

Bývalý šéfredaktor Lidových novin, MF Dnes či Reflexu, dnes vydavatel webu Svobodné fórum, oznámil, že končí svou veřejnou činnost.

Aktualizace 14.8. 15:00 - Podle nového článku na Svobodném fóru bere Šafr své prohlášení zpět. „Včera jsem podlehl unáhlenému a zbrklému řešení situace. Bylo nesnesitelné vedro a já jsem právě prožíval nepříjemnou depresi, a tak jsem napsal, že končím s veřejnou činností. Od té doby si mě vzalo do práce pár mých přátel a vysvětlili mi celý rozměr takové akce,“ píše.

Aktualizace 14.8. 11:40 - Doplněno vyjádření Pavla Šafra o budoucnosti Svobodného fóra.

Aktualizace 14:15 – Článek s rozloučením Pavla Šafra vydržel na webu jen asi hodinu, poté byl bez vysvětlení stažen. Dá se ovšem dohledat pomocí cache Googlu (zde).

Původní text zprávy:

„Rozhodl jsem se, že ukončím svoji veřejnou činnost. Důvod je jednoduchý. Prožívám ze stavu české společnosti hluboký smutek,“ napsal Pavel Šafr v textu nazvaném jednoduše Pavel Šafr: Rozloučení

Bývalý šéfredaktor řady českých deníků a člen představenstva vydavatelství Mafra i Economia, se v poslední době angažoval v online projektu Svobodné fórum. Ten začal letos v únoru vydávat spolek Free Czech Media, který spolu s Šafrem založili také Tomáš Klvaňa, Barbora Tachecí či Jan Jandourek.

Fungování serveru se odchod Šafra z veřejného života nemá nijak dotknout. „Svobodného fóra se to nedotkne. Řeším vážný zdravotní problém,“ napsal Lupě Šafr.

Marcom

Svobodné fórum publikuje komentáře k tuzemskému i zahraničnímu politickému dění a vyznačuje se ostrou kritikou současné situace v ČR, zejména svobody médií, která skoupili čeští miliardáři v čele se současným ministrem financí Andrejem Babišem

„Vrcholem absolutního úpadku je destrukce svobodných médií, kterou zorganizoval Andrej Babiš. Jsem hluboce znechucený tím, že Češi nechtějí veřejnou kontrolu moci. Je jim lépe, když média svoji kontrolní roli neplní,“ vysvětluje důvody svého odchodu do ústraní Šafr.

Našli jste v článku chybu?
13. 8. 2015 15:04
Matouš (neregistrovaný)

Česká média se opravdu hroutí dlouhodobě k podřadnosti a bulvárnosti. Bulvární jsou už i technické weby! Nejvíc mě na tom irituje, že je lidé čtou, takže jsou tihle rádoby kreativci považováni za úspěšné. Ve výsledku si tedy myslím, že většina čtenářů jsou blbci.

Lupa je jedna z mála stálic, která si udržela nadhled a píše dobře.

Co se týká velkých hráčů skoupených podnikateli, to je totálně v řiti!

Žijeme ve státě, kde je nejčtenější Blesk, Novinky a Nova TV, nebo jak se to jmenuje. Jsme v p…

13. 8. 2015 16:20
Shoper (neregistrovaný)

Pokaždé, když někdo něco takového oznámí mám pocit, že doufá v přemlouvání "hele chlape nedělej to" a ono se obv. stane to, že o tom velkohubě kecají sociální sítě, ct24 vydá speciál a o půl roku později se daná osoba vrací jako eláni po "100 % posledním turné" pod heslem....ne nemyslel jsem to tak....