Hlavní navigace

Pavel Šafr na Svobodném fóru: odchod z veřejného života beru zpět [AKTUALIZOVÁNO]

13. 8. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Svobodneforum.cz
Bývalý šéfredaktor Lidových novin, MF Dnes či Reflexu, dnes vydavatel webu Svobodné fórum, oznámil, že končí svou veřejnou činnost.

Aktualizace 14.8. 15:00 - Podle nového článku na Svobodném fóru bere Šafr své prohlášení zpět. „Včera jsem podlehl unáhlenému a zbrklému řešení situace. Bylo nesnesitelné vedro a já jsem právě prožíval nepříjemnou depresi, a tak jsem napsal, že končím s veřejnou činností. Od té doby si mě vzalo do práce pár mých přátel a vysvětlili mi celý rozměr takové akce,“ píše.

Aktualizace 14.8. 11:40 - Doplněno vyjádření Pavla Šafra o budoucnosti Svobodného fóra.

Aktualizace 14:15 – Článek s rozloučením Pavla Šafra vydržel na webu jen asi hodinu, poté byl bez vysvětlení stažen. Dá se ovšem dohledat pomocí cache Googlu (zde).

Původní text zprávy:

„Rozhodl jsem se, že ukončím svoji veřejnou činnost. Důvod je jednoduchý. Prožívám ze stavu české společnosti hluboký smutek,“ napsal Pavel Šafr v textu nazvaném jednoduše Pavel Šafr: Rozloučení

Bývalý šéfredaktor řady českých deníků a člen představenstva vydavatelství Mafra i Economia, se v poslední době angažoval v online projektu Svobodné fórum. Ten začal letos v únoru vydávat spolek Free Czech Media, který spolu s Šafrem založili také Tomáš Klvaňa, Barbora Tachecí či Jan Jandourek.

Fungování serveru se odchod Šafra z veřejného života nemá nijak dotknout. „Svobodného fóra se to nedotkne. Řeším vážný zdravotní problém,“ napsal Lupě Šafr.

MMF24

Svobodné fórum publikuje komentáře k tuzemskému i zahraničnímu politickému dění a vyznačuje se ostrou kritikou současné situace v ČR, zejména svobody médií, která skoupili čeští miliardáři v čele se současným ministrem financí Andrejem Babišem

„Vrcholem absolutního úpadku je destrukce svobodných médií, kterou zorganizoval Andrej Babiš. Jsem hluboce znechucený tím, že Češi nechtějí veřejnou kontrolu moci. Je jim lépe, když média svoji kontrolní roli neplní,“ vysvětluje důvody svého odchodu do ústraní Šafr.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).