Hlavní navigace

Pavel Zuna odtajnil nového vlastníka agentury RTA. Je ze zahraničí

Sdílet

12. 12. 2011

Doposud utajovaným vlastníkem Regionální televizní agentury (RTA) se stala společnost Malcolm & Whitacker Recovery. V rozhovoru pro server Mediář.cz to prozradil nový výkonný ředitel RTA Pavel Zuna. Malcolm & Whitacker Recovery koupila RTA od dosavadního majitele Jaroslava Berky koncem října. Berka tehdy pro DigiZone.cz odmítl obchod komentovat.

K TÉMATU: Jaroslav Berka prodal studia RTA. Ještě předtím, než je Prima odstřihne

Sám Zuna v rozhovoru přiznává, že o aktivitách Malcolm & Whitacker Recovery nemá tušení. Nijak jsem (…) nelustroval, nezkoumal, kdo za ní stojí, konstatoval Zuna a dodal: Vím, že to je investiční skupina, která firmu kontroluje, ale neměl jsem potřebu po tom dál pátrat. Hlídal jsem si, aby pro mě byly vyhovující podmínky smlouvy a náplň práce. Podle českého práva je pro mě podstatná smlouva, kterou mám uzavřenou napřímo s orgány společnosti, ne s vlastníkem, uvedl Zuna.

NEPŘEHLÉDNĚTE: RTA stupňuje tlak na stát kvůli vstupům na Primu, žádá ochranu investic

KL20-tip-hlasovani

RTA se aktuálně soudí s Primou o regionální vstupy do jejího vysílání. Agentura se prostřednictvím svých studií připojuje v přesně stanovených časech do programu české komerční dvojky, která se chce ovšem tohoto břemene do konce roku zbavit a od nového roku vysílat jako Prima family bez regionů. Tím by odstřihla jak svá studia R1, tak i RTA. Harmonicky to asi neskončí, ale věřím, že to nebude ani tak, že někdo napíše dopis a tak skončí soukromé regionální televizní vysílání. Že přijdou desítky lidí v regionech o práci. A že naše podnikání bude v pytli, uvedl na závěr rozhovoru Zuna.

Problematice sporu se DigiZone.cz dlouhodobě věnuje, stačí se podívat do našeho archivu.