Hlavní navigace

Pavlína Kvapilová končí v ČT, dostala výpověď pro nadbytečnost

11. 9. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pro bývalou ředitelku divize Nová média nenašel generální ředitel ČT jinou vhodnou práci. Kvapilová ale považuje své odvolání za neplatné.

Pavlína Kvapilová, kterou vedení České televize koncem srpna odvolalo z funkce ředitelky Nových médií, zůstane zaměstnankyní veřejnoprávní televize zřejmě jen do konce listopadu. Generální ředitel ČT Petr Dvořák dnes totiž na výjezdním zasedání Rady ČT oznámil, že pro Kvapilovou nenašel jinou vhodnou práci a dal jí výpověď pro nadbytečnost. 

Pavlína Kvapilová se v srpnu postavila v otevřeném prohlášení za Danielu Drtinovou, kterou vedení odvolalo z Událostí, komentářů, a posléze jí nabídlo jiný pořad. Daniela Drtinová nejprve ČTK sdělila, že neodchází z Událostí, komentářů dobrovolně, ale nabídku na vlastní pořad poté přijala.

KL24

Generální ředitel později připustil, že hlavním důvodem odvolání byla právě veřejná kritika vedení ČT kvůli přesunu Drtinové z Událostí, komentářů do podvečerního pořadu Interview.

Kvapilová se svým odvoláním z funkce ředitelky divize Nová média nesouhlasí a podle právního rozboru, který si nechala udělat, je tento úkon neplatný. Výpověď komentuje na svém facebookovém profilu. Komentář přebíráme v plném znění:

Pan ředitel mi nenabídl jinou práci v ČT. V textu výpovědi pro tzv. nadbytečnost, kterou jsem následně dostala na personálním oddělení, se píše: „Sděluji Vám, že jste se stala pro zaměstnavatele Českou televizi podle §73a odstavce 2 zákoníku práce nadbytečnou a to z důvodu, že zaměstnavatel Česká televize pro Vás nemá jinou vhodnou práci…“

Zároveň jsem v pondělí předala panu řediteli dokument, který vychází z rozboru mých právníků. Na základě právní analýzy vyvozují, že mé odvolání ze 30.8. je neplatné. Poté, co dostanu odpověď, rozhodnu se, jak budu dál postupovat.

Hezký den všem:-)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).