Hlavní navigace

PayPal a eBay česky do konce března

Patrick Zandl

Už v průběhu loňského roku jsme vás informovali o plánech aukční síně eBay a jejího platebního systému PayPal o vstupu na český trh. Ten má nyní oficiálně potvrzené datum, oba systémy budou v české lokalizaci do konce března, potvrdili zástupce eBay pro agenturu Reuters. PayPal se v Česku zatím nepoužívá ze dvou důvodů. Tím prvním je absence českého rozhraní, ačkoliv podpora plateb v korunách již delší dobu existuje, tím druhým jsou obavy z výše poplatků v případě, že jde o zaúčtování plateb…

Už v průběhu loňského roku jsme vás informovali o plánech aukční síně eBay a jejího platebního systému PayPal o vstupu na český trh. Ten má nyní oficiálně potvrzené datum, oba systémy budou v české lokalizaci do konce března, potvrdili zástupce eBay pro agenturu Reuters.

PayPal se v Česku zatím nepoužívá ze dvou důvodů. Tím prvním je absence českého rozhraní, ačkoliv podpora plateb v korunách již delší dobu existuje, tím druhým jsou obavy z výše poplatků v případě, že jde o zaúčtování plateb přes kreditní karty. Zde výše poplatků kopíruje poplatky účtované karetními společnostmi a je ve výši jednotek procent, což pro řadu českých eshopů může být problém.

eBay má podobný problém, zatím je dražší, než české Aukro, na druhou stranu provázanost a úroveň záruk za obchodování tandemem eBay/PayPal plus především nadnárodní přesah je silnou zbraní. České zastoupení ovšem eBay ani PayPal neplánují, na starost bude mít Česko evropská centrála v Německu.

Našli jste v článku chybu?
19. 2. 2010 14:18
hexx (neregistrovaný)
No neni to zas tak ruzove. Viz treba nemecky eBayi. Standardne je myslim si zapnute vystaveni v narodni verzi. A naopak u Aukra/Allegra je taky moznost vystaveni mezinarodne.
19. 2. 2010 12:13
Já jsem s PayPalem maximálně spokojený. Jediné, co bych mu mohl vytknout je, že už jsem přes něj utratil moc peněz :-) Ale reklamaci jsem neřešil. Za celou dobu používání internetového bankovnictví (od roku 1998) se mi nestalo, že bych poslal peníze někomu jinému. A to jej používám tak intenzivně, že jsem VIP klient :-) O to víc mě zaráží (a štve), proč mi chodí na účet někdy i přes deset mylných plateb denně... No nic, to jsem si jenom potřeboval postěžovat... Zpátky k prvnímu odstavci - PayP…