Hlavní navigace

PayPal zablokoval účet používaný WikiLeaks

6. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Hon na WikiLeaks pokračuje. Tentokrát se ozval platební systém PayPal, který tomuto kontroverznímu projektu zablokoval účet. PayPal to potvrdil na stránkách svého oficiálního blogu s odvoláním na provozní podmínky. Podle nich nemůže být PayPal použit pro aktivity, které podněcují k nezákonné činnosti, podporují ji, usnadňují ji nebo k ní navádějí jiné.

Hon na WikiLeaks pokračuje. Tentokrát se ozval platební systém PayPal, který tomuto kontroverznímu projektu zablokoval účet. PayPal to potvrdil na stránkách svého oficiálního blogu s odvoláním na provozní podmínky. Podle nich nemůže být PayPal použit pro aktivity, které podněcují k nezákonné činnosti, podporují ji, usnadňují ji nebo k ní navádějí jiné.

WikiLeaks prožívá rušné dny. Julian Assange, zakladatel projektu, se dostal do hledáčku Interpolu kvůli podezření ze spáchání hned několika zločinů sexuálního charakteru. Sám Assange se již dříve nechal slyšet, že jde čistě o diskreditační kampaň. WikiLeaks také čelí DDoS útokům, kvůli nimž přišlo přestěhování z domény WikiLeaks.org na WikiLeaks.ch do Švýcarska.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).