Hlavní navigace

PayU chce naučit e-shopy prodávat na úvěr bez papírování

3. 12. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Platební systém se rozšiřuje i mimo e-shopy. Umožňuje platit třeba i na stránkách ČEZu.

Kartou, převodem, hotově, na dobírku a na úvěr. PayU chce rozšířit záběr svých platebních metod. „Dnes můžete přijít do velkého obchodu a hned máte možnost nakoupit na úvěr. Přímo u kasy můžete uzavřít smlouvu. To samé chceme nyní dělat i on-line,“ vysvětluje šéf PayU Gabriel Kalapoš v dnešních Hospodářských novinách

Novinka by se měla objevit během příštího roku. PayU se totiž musí ještě domluvit s bankami, které budou úvěry řešit. Bez papírů by mělo probíhat i hodnocení klienta k tomu, jestli může úvěr dostat. „Samozřejmě ne každý zákazník úvěr dostane,“ popisuje Kalapoš. 

Podle statistik služby ji používá přibližně milion zákazníků tuzemských e-shopů a podle Kalapoše stoupl letos počet nakupujících o 360 tisíc. Nabídku platebních možností podle něj využívá i čím dál tím víc obchodníků. "Počet našich aktivních klientů i díky tomu vzrostl od roku 2012 až o 300 procent,“ dodává Kalapoš.

KL22 hlasovani

PayU chce dál expandovat do služeb. Za ty totiž lidé loni na webu utratili kolem 18 miliard korun. A letos se čeká další, zhruba pětinový růst. 

„Služby jsou pro nás velmi zajímavý segment, protože v placení za ně neexistuje dobírka,“ popisuje pro HN Kalapoš. Kolem 70 % služeb se totiž platí online pomocí platební karty. To je v kontrastu s prodejem zboží, které podle dat brány zákazníci téměř ve třech čtvrtinách případů platili buď dobírkou, nebo při vyzvednutí na pobočce. 

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.