Hlavní navigace

Pepsi se pokusila od zákazníků získat nové jméno pro pití, zásah 4chan plány zhatil

17. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pepsi chtěla s „pomocí fanoušků“ získat nové jméno pro zelené jablkové pití z řady Mountain Dew. Sbírání návrhů od fanoušků na speciální webové stránce se ale velmi brzy proměnilo v noční můru.  Od názvů jako „Diabeetus“, „Moist Nugget“ či „Fapple“ až po bezkonkurenčně vítězící „Hitler did nothing wrong“. Pepsi celou aktivitu nakonec zastavila a web – www.dubthedew.com – odstavila.

Pepsi chtěla s „pomocí fanoušků“ získat nové jméno pro zelené jablkové pití z řady Mountain Dew. Sbírání návrhů od fanoušků na speciální webové stránce se ale velmi brzy proměnilo v noční můru.

 Od názvů jako „Diabeetus“, „Moist Nugget“ či „Fapple“ až po bezkonkurenčně vítězící „Hitler did nothing wrong“. Pepsi celou aktivitu nakonec zastavila a web – www.dubthedew.com – odstavila.

Důvod? Na snahu Pepsi si posvítili fanoušci a uživatelé známého webu 4chan. Na svém účtu na Twitteru (@mtn_dew) nakonec Pepsi/Dew přiznala „porážku Internetem“ a dodala, že šlo o místní marketingovou akci. A že  se aktuálně zabývá pomocí s „úklidem“. To ostatně potvrzuje i informace o soutěží na Facebooku, kde akce probíhala pod názvem „Villa Fresh Italian Kitchen – Dub The Dew! | Facebook

Zdroj: 4chan Trolls Take Over Mountain Dew ‘Dub the Dew’ Campaign

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.