Hlavní navigace

Petice na podporu Ivana Buchty a Martina Pezlara, zadržených v Řecku a podezřelých ze špionáže

Daniel Dočekal

Dvojice herních vývojářů zadržených v Řecku a podezřelých ze špionáže (viz Bohemia Interactive: Naši vývojáři zatčení v Řecku nefotili vojenské objekty)se stává mezinárodně viditelnou, na www.helpivanmartin.org/ najdete mezinárodně použitelné petiční stránky. Vedle petice obsahují i základní informace v podobě dostatečně srozumitelné pro celý svět.  Bohemia Interactive má také zvláštní stránku, na které shrnuje základní informace. Mimo to ještě existuje česká petice – Na podporu vývojářů…

Dvojice herních vývojářů zadržených v Řecku a podezřelých ze špionáže (viz Bohemia Interactive: Naši vývojáři zatčení v Řecku nefotili vojenské objekty)se stává mezinárodně viditelnou, na www.helpivanmartin.org/ najdete mezinárodně použitelné petiční stránky. Vedle petice obsahují i základní informace v podobě dostatečně srozumitelné pro celý svět.  Bohemia Interactive má také zvláštní stránku, na které shrnuje základní informace. Mimo to ještě existuje česká petice – Na podporu vývojářů Bohemia Interactive zadržených v Řecku.

Eurogamer vznik petic komentuje v Jak opravdu pomoci českým občanům drženým v Řecku? a vyjadřuje názor, že spíše než petice (vhodné hlavně jako druh morální podpory) je potřeba tlačit na zodpovědné úřady. A nabízí konkrétní tipy. 

Našli jste v článku chybu?
18. 9. 2012 20:29
Kejkle (neregistrovaný)

Bojovy simulator mozna, alepson se turecti vojaci nebudou nudit o pauze. Na te hre se da nacvicit napadeni Recka asi jako na Google Maps a strelbu mohou turci cvicit v proracovanejsim vojenskem simulatoru Call of Duty Black Ops stejne jako Breivik.

19. 9. 2012 2:30
Monte Olrac (neregistrovaný)

Pokud by byla pravda, to co tvrdí oni - resp. jejich advokát, tak neúmyslně porušili zákon stejným způsobem, jako tisíce jiných turistů před nimi. Kteří ovšem posuzováni podle zákona nebyli. I vy jste při každé cestě do ciziny nejméně jednou nevědomky porušil nějaký místní zákon. A velmi pravděpodobně porušujete nevědomky i zákony tady v ČR. Jenom jste měl štěstí, že to nikdo neřešil a neřeší.

To, že stát nějakým způsobem pomáhá vlastním občanům - třeba i k útěku, není žádná výjimka. Není to žá…