Hlavní navigace

Pětka spustí promo v multiplexu 3 do 1. října. Odstartuje nejpozději v jeho první polovině

Lukáš Polák

Chystaná televize Pětka odstartuje v horizontu několika týdnů. Divákům chce nabídnout alternativu k stávajícím stanicím a do tří let získat podíl na publiku až 5 %.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Czech Digital Group (CDG), která je provozovatelem zemského multiplexu 3, včera pojmenovala programovou pozici připravenou pro chystanou celoplošnou televizi Pětka. Například v Praze a středních Čechách tak televizory a set-top-boxy identifikují pět programových pozic a z vysílačů Liberec – Ještěd a Trutnov – Černá hora dokonce šest, a to díky regionálním programům Genus Plus a V1. Pozice pro chystanou stanici se identifikuje jednoduše jako „Pětka“.

K TÉMATU: TV Metropol se nepřejmenuje, ani nezanikne. Pětka TV vznikne vedle ní

Televize už má v tuto chvíli přidělené také všechny parametry PID (jejich výčet najdete pod touto zprávou). Informační text již delší dobu uvádí: Vážení diváci, od 1. října 2012 na tomto kanálu najdete novou televizi plnou české zábavy. Máte se na co těšit! Generální ředitel sesterské televize Metropol Marek Vítek uvedl, že o termínu startu se definitivně rozhodne v nejbližších dnech, 1. října by však měla být spuštěna promo smyčka. Ostré vysílání „naběhne“ v první polovině příštího měsíce.

Content Javornický

Parametry PID televize Pětka:

Video PID 2049
Audio PID 2050
PCR PID 2049
PMT PID 2048
TSID 770
ONID 8395
Service ID 1537