Hlavní navigace

Petr Chajda: Doufáme, že TPP nebude pracovat s nerealistickými termíny

18. 11. 2007
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 322915
18. 11. 2007

Kdy se digitální televizní vysílání komerční stanice Prima dostane i mimo Prahu? A jaká bude programová náplň „Primy 2“, kterou televizi nabízí výměnou za navracení analogových kmitočtů tzv. digitální novela? Pokud vás tyto otázky zajímají a sledovali jste kvůli nim dnešní vydání pořadu Média a svět na ČT 24 s výkonným ředitelem Primy Petrem Chajdou jako jediným hostem ve studiu, byli jste jistě zklamáni. Chajda o digitalizaci komerční dvojky neřekl nic nového, ani konkrétního.

POŘAD NA INTERNETU: Média a svět (18. listopad 2007, ČT 24)
POZOR! Pořad na internetu končí se závěrem 25. minuty, Petr Chajda je tu utnutý v tématu digitalizace v půli slova. Druhá ze dvou minut týkajících se ditalizace proto na webu chybí.

Vystoupení Petra Chajdy s moderátorem Petrem Skočdopolem připomínalo sérii neurčitých, vyhýbavých nebo pochvalných odpovědí. Většina replik výkonného ředitele Primy měla jako leitmotiv fotbalové Mistrovství Evropy 2008, na které komerční televize nakoupila za 100 milionů práva a bude tvořit středobod jejího letního programového schématu.

Prima z Eura odvysílá 27 přímých přenosů a čtyři až pět utkání ze záznamu, uvedl v relaci Petr Chajda. Poodkryl také důvod, proč se komerční televize do fotbalového svátku pustila a přeplatila v nákupu jeho práv Českou televizi. Doufáme, že ti tatové naladí anténu na signál Primy – tam, kde ho zatím nemají tak dobrý – když budou vědět, že je tam čeká fotbal, řekl výkonný ředitel Primy o očekáváních televize, která jinak cíluje své pořady na ženské publikum a na mládež.

Digitalizaci se věnovala v pořadu poslední dvouminutovka ze stopáže 26 minut. Petr Chajda k tématu uvedl, že televize čeká, s jakou podobou Technického plánu přechodu (TPP) přijde Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Připomněl, že zatímco digitální novela, která čeká už jen na podpis prezidenta, říká, kolik hráčů bude na nějakém hřišti, TPP lajnuje jeho rozměry.

KL23 hlasovani

Doufáme, že TPP nebude pracovat s nerealistickými termíny, řekl v pořadu Média a svět Petr Chajda a dodal: Věříme, že vláda bude pokračovat v souladu s Koncepcí digitalizace schválenou 15. března 2006, ve která garantuje provozovatelům televizního vysílání nediskriminační přístup ke svým divákům. Jinými slovy, že podmínky šíření analogového a digitálního signálu nebudou v nějakém rozporu.

Výkonný ředitel si sportovní tématiku sám zjevně oblíbil, protože příměrem z oblasti sportu odpověděl moderátorovi i na dotaz týkající se jeho přechodu z chystané digitální televize Barrandov do týmu stávající komerční Primy. Myslím si, že je to úplně běžné, řekl Petr Chajda k situaci, kdy vyměnil stranu podporující rychlý nástup digitálního vysílání za televizi, které vyhovuje analogová éra duopolu komerčních stanic. Je to asi takové, jako když Jaromír Jágr v NHL přešel z Pittsburgu Penguins do New York Rangers, okomentoval výkonný ředitel Primy, exředitel TV Barrandov a bývalý ředitel pro strategii a akvizi TV Nova svoji „televizní turistiku“.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).