Hlavní navigace

Petr Dvořák bude mít coby šéf ČT nižší plat, než měl Jiří Janeček

30. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
30. 9. 2011

Nižší plat než jeho předchůdce Jiří Janeček bude mít nový generální ředitel České televize Petr Dvořák. Podle místopředsedkyně Rady ČT Dany Eklové radní stanovili základní měsíční mzdu na 200 tisíc korun s tím, že ředitel bude moci jednou ročně získat odměnu až dva miliony korun na základě splnění několika kritérií. Eklová to řekla dnešním Hospodářským novinám. Radní si navíc v pracovní smlouvě nového ředitele ČT vymínili, že odměnu bude možné vyplácet pouze s jejich výslovným svolením.

K TÉMATU: Petr Dvořák přebírá vedení České televize. Jaké budou jeho první kroky?

V minulosti se totiž stalo, že ačkoli radní odmítli bývalému řediteli ČT Janečkovi schválit odměnu, nakonec mu ji televize vyplatila, protože Rada ČT to výslovně nezakázala. Dvořákova odměna bude závislá na výsledcích hospodaření, ale také sledovanosti ČT. Souhrnný celodenní podíl všech programů ČT by podle radních neměl klesnout pod 30 procent u publika staršího patnácti let. Janeček měl tuto hranici stanovenou o čtyři procentní body níže.

KL24

ČTĚTE TAKÉ: Jiří Janeček si vyplatil čtvrtletní prémii, i když mu to Rada ČT zakázala

Oproti svému působení na Nově, kterou Dvořák vedl jako generální ředitel v letech 2003 až 2010 a poté byl viceprezidentem skupiny CME pro televizní vysílání, si výrazně pohorší. Na Nově totiž pobíral měsíční plat 1,25 milionu korun měsíčně, tedy šestinásobek současné mzdy generálního ředitele ČT. Navíc měl nároky na další benefity a jeho plat i „zlatý padák“ po odchodu ze CME se vyšplhaly až na 35 milionů korun jenom za loňský rok.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).