Hlavní navigace

Petr Dvořák chce změnit dramaturgii Českých lvů, ČT už neodvysílá nominační večer

20. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dramatickou proměnu Českých lvů ale generální ředitel ČT sliboval už po minulém ročníku, aniž by se letos cokoli změnilo

Výraznou proměnu dramaturgie slavnostního večera s vyhlašováním Českých lvů, českých filmových cen přirovnávaných k americkým Oscarům, požaduje po společnosti Vachler Art Company generální ředitel České televize Petr Dvořák. V rozhovoru pro zpravodajský server iDnes.cz uvedl, že ČT napříště neodvysílá přenos z nominačního večera těchto filmových cen, ale pouze jejich udělování. Jako podmínku si ale stanovil, že Kavčí hory budou moci zasahovat do dramaturgie večera.

K TÉMATU: Televizní ceny Elsa letos nebudou. ČT chce, aby byly kvalitní jako Emmy

MMF23 tip3

„Koncept Lvů se po dvaceti letech přežil. Nedá se vysílat slavnost s humorem pro partu spiklenců v sále, nemluvě o sponzorských značkách nad rámec vkusu včetně minerálky v plastových lahvích,“ prohlásil Dvořák. Generální ředitel ČT ale obdobnou kritiku směřoval na producenta večera už loni, aniž by se pro letošek cokoli změnilo. Televizní ceny Elsa, které produkovala rovněž společnost Petra Vachlera a které v minulosti ČT také přenášela, přitom Dvořák po svém nástupu do funkce zcela zrušil.

„Nechci být tím, kdo Lvy zahubí, ale trváme na tom, aby to byl svátek filmu, aby měl noblesu, šarm, krásu, půvab a přitažlivost,“ říká Dvořák o Českých lvech. Pravdou je, že slavnostní večer letos nebyl příliš sledovaný a ČT 1 v době jeho vysílání podlehla Nově. Přitom sobotní večery odbvykle vyhrály původní zábavné pořady na Jedničce.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).