Hlavní navigace

Petr Dvořák: V ČT jsou zaměstnanci hodně usedlí, ale dá se to změnit

16. 1. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
16. 1. 2012

Práce s lidmi byla v jistém ohledu na televizi Nova jednodušší, než je tomu v České televizi. V rozhovoru pro sobotní vydání deníku MF DNES to přiznal generální ředitel tohoto veřejnoprávního média Petr Dvořák, který byl několik let spjatý s nejsledovanější českou stanicí. Je pravda, že na Nově se s lidmi v jistém směru pracovalo jednodušeji. Oni byli hodně vycvičeni pracovat ve prospěch firmy, tah na branku tam byl silnější, konstatoval Dvořák.

NEPŘEHLĚDNĚTE: Odboráři podepsali s šéfem ČT novou kolektivní smlouvu. Mzdy neporostou

Na Kavčích horách je to prý hodně usedlé, ale Dvořák věří, že se to dá změnit. Nově závidím spoustu věcí. Třeba i tu snadnou definici cíle: ten se tam jednoduše promítá do ekonomické efektivity, do sledovanosti, a tím i do výnosnosti a zisku. Co je sledované, to funguje, to nasazuji do vysílání, uvedl v rozhovoru šéf České televize. Podle Petra Dvořáka už je předběžně schválený seznam pořadů, který se bude vyrábět v letošním roce. Posvětit ho však musí ještě takzvaná programová rada. Ve hře jsou seriály, dramatika i velké dokumenty.

ČTĚTE TAKÉ: Ivo Mathé se stal členem kolegia generálního ředitele ČT Petra Dvořáka

Současný generální ředitel si však pochválil změny, které se zatím za jeho krátkého vedení veřejnoprávní televize udály. Sledovanost Večerníčku je sice malá, jako byla před přesunem na kanál ČT 2, nicméně zvýšil se počet diváků programového okna na ČT 1, ve kterém je vysílán soutěžní pořad Taxík, a to třikrát až čtyřikrát. Právě tady se Večerníček do konce roku nacházel. Podařilo se nám tedy neztratit diváky na Večerníčku, zachovat čas, na který jsou některé rodiny zvyklé jako na svůj každodenní rituál, a zároveň posílit blok před Událostmi, což byl cíl celého manévru, konstatoval Dvořák.

ebf - partner 1

K TÉMATU: Dětští diváci Večerníčku na ČT 2 neubyli, celkem ale klesl o třetinu

O tom, zda budou mít Události, hlavní zpravodajská relace České televize, jednoho nebo dva moderátory, se zatím stále vedou diskuse. Máme na to ještě dva tři měsíce, uvedl generální ředitel veřejnoprávní televize. Testují se také obsahové a formální změny. O tom, kteří z moderátorů Událostí zůstanou a kteří naopak půjdou z kola ven, se diskutuje. Šanci mají všichni z těch současných moderátorů, stejně jako kdokoliv jiný. Dokonce dáváme šanci i některým lidem zvenku. Ale víc neřeknu, řekl Dvořák, který také popřel, že by ve zpravodajství vládla cenzura. Spíše bude více vyžadováno dodržování pravidel a ověřování informací. Uspět mohou podle jeho slov jen ti nejlepší.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).