Hlavní navigace

Rozhovor s Petrem Stieglerem z České pošty o datových schránkách

Jiří Macich ml.

Náš sesterský business server Podnikatel.cz dnes přináší rozhovor s Petrem Stieglerem, šéfem eGovernmentu u České pošty, provozovatele datových schránek. Právě kolem nich se celý rozhovor točí. Stále ještě řada z povinně zřízených schránek aktivována nebyla a vzorem firmám nejsou ani úřady, které měly své schránky podle výzvy premiéra Jana Fischera aktivovat už do konce minulého týdne. Zcela zjevně jeho slova naplněna nebyla, uvedl v rozhovoru Petr Stiegler a dodal: Já můžu každopádně říci, že…

Náš sesterský business server Podnikatel.cz dnes přináší rozhovor s Petrem Stieglerem, šéfem eGovernmentu u České pošty, provozovatele datových schránek. Právě kolem nich se celý rozhovor točí. Stále ještě řada z povinně zřízených schránek aktivována nebyla a vzorem firmám nejsou ani úřady, které měly své schránky podle výzvy premiéra Jana Fischera aktivovat už do konce minulého týdne. Zcela zjevně jeho slova naplněna nebyla, uvedl v rozhovoru Petr Stiegler a dodal: Já můžu každopádně říci, že prvního listopadu budou aktivovány všechny.

To totiž budou schránky aktivovány automaticky bez potřeby interakce s úřady nebo firmami. Petr Stiegler si stěžuje na liknavost dotčených organizací, které nevyužily dosavadního provozu datových schránek, kdy si práci s nimi mohly vyzkoušet: Skoro se obávám, že řada lidí této možnosti nevyužila a že se dobrovolně vzdala času na vyzkoušení. To jim však potom může způsobit problémy. My je ale nemůže nějak násilím nutit. Musím říci, že mi to začíná připomínat obligátní situace spojené s výměnou řidičských nebo občanských průkazů. Všechno lidé nechávají na poslední chvíli.

Našli jste v článku chybu?
29. 10. 2009 12:30
MB (neregistrovaný)
Co to tady pan Stiegler zkouší? Žádný zkušební provoz s ostrou datovou schránkou neexistuje!!! Kdo si ji aktivuje musí přednostně komunikovat přes datovou schránku. Nic už nemá možnost podle zákona "osahávat". A je to i nesmysl, když je aktivováno jen mizivé procento i těch povinných, protože hybridní provoz - kus papírem kus elektronicky - nikdo nebude dočasně implementovat. Testovací prostředí ISDS zase nebylo naostro z hlediska skutečného přenosu zpráv a tak to také žádný reálný te…
29. 10. 2009 13:50
Marv-CZ (neregistrovaný)
A co by se tím testováním získalo? Zde se například datovým schránkám intenzivně věnuje pan Peterka. Našel spoustu problémů a upozornil na ně. A vyřešil je někdo? Až na pár výjimek ne.