Hlavní navigace

Phishing zaměřený na uživatele Email.cz

16. 6. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Máme tu další český pokus o phishing. Některým uživatelům freemailové služby Email.cz provozované portálem Seznam.cz přišel z adresy admihelp@seznam.cz e-mail následujícího znění: Vážení uživatelé Emailu, V těchto dnech spouštíme na Emailu významnou novinku, která zrychlí vaši práci s poštou. Tuto novinku nazýváme Bezpečně a rychle. Provádíme změny ohledně bezpečnosti a rychlosti našich stránek. Dne 12.7.2006 se budou stránky seznam rekonstruovat. Bro bezpečnost dat. Nám zašlete své uživatelské…

Máme tu další český pokus o phishing. Některým uživatelům freemailové služby Email.cz provozované portálem Seznam.cz přišel z adresy admihelp@seznam.cz e-mail následujícího znění: Vážení uživatelé Emailu, V těchto dnech spouštíme na Emailu významnou novinku, která zrychlí vaši práci s poštou. Tuto novinku nazýváme Bezpečně a rychle. Provádíme změny ohledně bezpečnosti a rychlosti našich stránek. Dne 12.7.2006 se budou stránky seznam rekonstruovat. Bro bezpečnost dat. Nám zašlete své uživatelské jméno a heslo. Jinak se automaticky po opravě sistému vaše e-mailová schránka zruší. Děkujeme za pochopení. Váš seznam. Seznam však nemá s e-mailem nic společného a nikdy nežádá své uživatele, aby mu e-mailem posílali heslo a uživatelské jméno. Tisková mluvčí Seznamu Rita Gabrielová nám řekla, že Seznam o těchto e-mailech ví a že jde s největší pravděpodobností o jednoho či více teenagerů, kteří se takto snaží získat přístupové údaje k e-mailovým schránkám. Mění jen adresy, ze kterých tyto žádosti posílají, přičemž my je hned blokujeme. Nedostávají tak ani odpovědi od napálených uživatelů, řekla Rita Gabrielová a upozornila, že uživatelé by na podobné žádosti nikdy neměli odpovídat, protože skuteční administrátoři se na hesla nikdy neptají.

S informací o phishingovém e-mailu přišel dnes odpoledne zpravodajský server Živě.cz.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.