Hlavní navigace

Picnik je nyní v Picasa Web Albums pro editaci fotek

14. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google začal zúročovat jednu ze svých letošních akvizic – online editor fotografií Picnik, jehož převzetí bylo oznámeno v březnu. Nově lze fotky uložené v rámci Picasa Web Albums upravovat právě prostřednictvím editoru Picnik, což není až takové překvapení. Víceméně se jen čekalo, kdy k tomuto propojení dojde. U jednotlivých nahraných fotek se v menu Edit objevila pod položkou Edit in Picasa nová volba Edit in Picnik. Je i v české verzi Picasa Web Albums, ale není aktivní. Pokud si chcete…

Google začal zúročovat jednu ze svých letošních akvizic – online editor fotografií Picnik, jehož převzetí bylo oznámeno v březnu. Nově lze fotky uložené v rámci Picasa Web Albums upravovat právě prostřednictvím editoru Picnik, což není až takové překvapení. Víceméně se jen čekalo, kdy k tomuto propojení dojde. U jednotlivých nahraných fotek se v menu Edit objevila pod položkou Edit in Picasa nová volba Edit in Picnik. Je i v české verzi Picasa Web Albums, ale není aktivní. Pokud si chcete Picnik vyzkoušet, musíte přepnout na angličtinu.


Screenshot

Picnik je založený na technologii Flash, nejde tedy o čistokrevnou webovou aplikaci. Bezplatná verze, která je nyní napojena na Picasa Web Albums, zvládá třeba rotaci snímku, ořez a změnu velikosti, redukci červených očí, nastavení jasu a kontrastu, doostřování nebo nastavení saturace a teploty barev. K dispozici je tlačítko Auto Fix pro automatizované úpravy snímku na jedno kliknutí. (Google Operating System)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).