Hlavní navigace

Pidgin 2.5.7 řeší problémy s Yahoo Messengerem

23. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Alternativní instant-messagingový klient Pidgin (někdejší Gaim) se přibližně po měsíci dočkal nové verze, která nese označení 2.5.7. Tato opravná verze je důležitá hlavně pro uživatele u nás nepříliš rozšířené komunikační služby Yahoo Messenger. Pidgin 2.5.7 totiž přináší podporu pro Yahoo Protocol 16 včetně nové metody přihlašování přes HTTPS, což by mělo odstranit v poslední době objevující se problémy s přihlášením do sítě služby Yahoo Messenger s použitím tohoto alternativního komunikačního…

Alternativní instant-messagingový klient Pidgin (někdejší Gaim) se přibližně po měsíci dočkal nové verze, která nese označení 2.5.7. Tato opravná verze je důležitá hlavně pro uživatele u nás nepříliš rozšířené komunikační služby Yahoo Messenger. Pidgin 2.5.7 totiž přináší podporu pro Yahoo Protocol 16 včetně nové metody přihlašování přes HTTPS, což by mělo odstranit v poslední době objevující se problémy s přihlášením do sítě služby Yahoo Messenger s použitím tohoto alternativního komunikačního programu.

Uživatele AIM může potěšit zase odstranění problému se zobrazováním hlášky Unable to Retrieve Buddy List. Vylepšena byla i podpora sítě Windows Live Messenger. Pro ICQ tentokrát nebyly hlášeny žádné opravy. Nový Pidgin 2.5.7 je k dispozici pro systémy Windows, Fedora Core a CentOS. Česká lokalizace nechybí. Stahovat můžete i ze Slunečnice.cz. (Pidgin.im)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).